Európa-liga – Mutu belőtte, de hiába: a csehek a hajrában egyenlítettek Ploieşti-en

Nem sikerült megszereznie a győzelmet a Petrolulnak a labdarúgó Európa-liga harmadik selejtezőfordulójának első mérkőzésén, bár kézzelfogható közelségben volt hozzá. Az eredmény: Petrolul – Viktoria Plzen 1-1 (0-0). A csehek a továbbjutás első számú esélyeseivé léptek elő. A csereként pályára lépett Adrian Mutu szerzett vezetést a ploieşti-i csapat javára, miután csak percekkel korábban történt, hogy elrontott egy egyszerű labdaátvételt, és az egész stadion kifütyülte. A gólnál (75. perc) visszont klasszis mozdulattal tolta meg, majd vágta be a hosszú sarokba a lasztit.

Előtte és utána is mindkét oldalon több jó helyzetet jegyeztünk. A vendégek a szünet előtt veszélyeztettek inkább, a Petrolulnak mind a két játékrészben voltak jó lehetőségei. A Viktoria a hajrára hagyta a “poént”, Kolar az első hosszabbításpercben egyenlített. Folytatás egy hét múlva. mediatica