EL: Pofára eshet a nagyképű Steaua

Megszerezte első Európaliga-győzelmét az Astra Giurgiu. Az alakulat a Dinamo Zágrábot verte a ghánai Sadat Bukari 50. percben szerzett góljával, az eredmény 1-0. A román csapat, amely már korábban elvesztette továbbjutási esélyét, a D csoport utolsó körében idegenben lép pályára, a Salzburg otthonában. A másik román csapat kikapott csütörtökön, a Steaua 1-0-ra alulmaradt az Aalborggal szemben, Dániában. A találkozó egyetlen találatát a 72. percben szerezte Thomas Enevoldsen. A bukarestiek továbbjutási esélye ezzel jelentősen csökkent, a kvalifikációra inkább az Aalborg esélyes. Az utolsó fordulóban a Steaua ellenfele a már biztosan továbblépett Dinamo Kijev lesz. A román csapatnak nyernie kell, míg a Rio Avéval találkozó Aalborg legtöbb egy pontot szerezhet. mediatica mediatica