Román siker a női kézilabda Eb-n

A román válogatott remek második félidei játékával 22-20-ra legyőzte a spanyol csapatot a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében, és ezzel nagy szívességet tett a magyar együttesnek. A magyaroktól drámai körülmények között szombaton vereséget szenvedő románok a 10. percben már 5-3-ra vezettek, ám ezt követően leálltak, a Pinedo és a ferencvárosi Pena vezérletével a spanyolok elrobogtak, és öt góllal elhúztak a szünetre. A második félidő elején a románok remekeltek, felzárkóztak, Ungureanu rengeteg lövést fogott, és végül Neagu találatával az 50. percben újra náluk volt az előny. A végjátékban is ők voltak jobbak.

Eredmény: középdöntő, I csoport (Debrecen): 2. forduló: Románia-Spanyolország 22-20 (9-14). MTI