Hamilton rajtol az élről

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája rajtol majd az élről a vasárnapi Forma-1-es Malajziai Nagydíjon, mivel ő volt a leggyorsabb a szombati időmérő edzésen. A 30 éves versenyzőnek pályafutása 150. nagydíján ez a 40., az idén pedig a második pole pozíciója. Hamilton mellől a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Nico Rosberg, Hamilton csapattársa szerezte meg. A kvalifikáció második szakaszában heves eső zúdult a pályára, ennek a legnagyobb vesztese Kimi Räikkönen, a Ferrari finn versenyzője volt, ő ugyanis már nem tudott megfelelő köridőt autózni ahhoz, hogy bekerüljön a legjobb tízbe. Romain Grosjeant, a Lotus francia pilótáját két hellyel hátrébb sorolták, mivel előzött a boxutcában, így a nyolcadik helyett a tizedik pozícióból rajtolhat. Az időmérő harmadik, pole pozícióról döntő része félórás csúszással kezdődött, miután az aszfalt felszáradt annyira, hogy alkalmassá vált a folytatásra. Az 56 körös Malajziai Nagydíj vasárnap 9 órakor rajtol majd. A rajtsorrend (az f1live.com alapján): —————————————— 1. sor: Lewis Hamilton (brit, Mercedes) Sebastian Vettel (német, Ferrari) 2. sor: Nico Rosberg (német, Mercedes) Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 3. sor: Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull) Max Verstappen (holland, Toro Rosso) 4. sor: Felipe Massa (brazil, Williams) Romain Grosjean (francia, Lotus) 5. sor: Valtteri Bottas (finn, Williams) Marcus Ericsson (svéd, Sauber) 6. sor: Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) Pastor Maldonado (venezuelai, Lotus) 7. sor: Nico Hülkenberg (német, Force India) Sergio Perez (mexikói, Force India) 8. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso) Felipe Nasr (brazil, Sauber) 9. sor: Jenson Button (brit, McLaren) Fernando Alonso (spanyol, McLaren) 10. sor: Roberto Merhi (spanyol, Manor) Will Stevens (brit, Manor) MTI