Ötgólos meccsen nyerte az Európa Ligát a Sevilla

A címvédő Sevilla nyerte az Európa Liga 2014/2015-ös kiírását, miután a varsói döntőben 3-2-re legyőzte a Dnyiprót. A látványos, közönségszórakoztató játékot hozó döntőben a sorozat ukrán meglepetéscsapata szinte a semmiből szerzett vezetést a 28. percben, a címvédő spanyolok azonban a félidő derekán három perc alatt fordítottak. A Dnyipro még a szünet előtt egyenlített, ám a Sevilla a második félidőben megszerezte a győztes gólt.

Az összecsapás hőse a spanyol csapat kolumbiai csatára, Carlos Bacca volt, aki két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből. A Sevilla története során negyedszer diadalmaskodott a második számú európai sorozatban, s ezzel rekorder lett. A spanyol együttes az EL megnyerésének köszönhetően a 2015/16-os idényben a Bajnokok Ligája főtábláján szerepel majd. Európa Liga, döntő: Sevilla (spanyol) – Dnyipro 3-2 (2-2) gól: Krychowiak (28.), Bacca (31., 73.), illetve Kalinic (7.), Rotan (44.) ► telesport