Copa America: Döntőbe jutott a házigazda Chile

A házigazda Chile labdarúgó-válogatottja 2-1-re legyőzte a kiállítás miatt hetven percen át emberhátrányban játszó perui csapatot a szombatig tartó Copa America első, hétfői elődöntőjében. A hazaiak Eduardo Vargas révén a szünet előtt szereztek vezetést, de a második félidőben öngóllal egyenlítettek a legutóbbi, négy évvel ezelőtti tornán bronzérmes peruiak, akik azonban nem örülhettek sokáig, mert Vargas négy perccel később bombagóllal ismét előnyhöz juttatta Chilét.

Chile ötödször jutott a dél-amerikai kontinensviadal fináléjába, de az előző négy alkalommal, 1955-ben, 1956-ban, 1979-ben és 1987-ben kikapott, így először hódíthatja el a trófeát. Ellenfele az Argentína-Paraguay elődöntő győztese lesz. Copa America, elődöntő: Chile-Peru 2-1 (1-0) gól: Vargas (42., 64.), illetve Medel (60., öngól) piros lap: Zambrano (20., Peru) MTI