Gólt nem láttunk az ASA–Craiova mérkőzésen, csak óriási helyzeteket

Egyetlen gólnak sem tapsolhatott a közönség a Marosvásárhelyi ASA és az USK Craiova mérkőzésén, amelyet a labdarúgó 1. liga 4. fordulójában rendeztek, vasárnap este. A találkozó az elpuskázott lehetőségek miatt marad emlékezetes – nagy helyzetek maradtak ki, nem kis számban. Az első játékrészben elképzelés nélkül futballozott a két csapat, a támadások általában elakadtak a kaputól távol. A vendégek folyamatosan hét játékost tartottak a saját térfelükön, amelyeken nagyon nehezen tudták átbogozni magukat az ASA játékosai. A balszélen Tîrnăcopot lehagyta néhányszor Jazvic, beadásai azonban nem voltak pontosak, így nem került veszélybe Bălgrădean kapuja. A másik szélen Louis Pedro többször tűnt tanácstalannak, amikor megkapta a labdát, egyéni technikája talán nem tette lehetővé, hogy átjátssza magát Vătăjelun. A marosvásárhelyieknek egyetlen veszélyes helyzetük volt, a 12. percben, amikor Axente befutott Brandan beadása alá, a labda megpattant a büntetőterületen, és Ivan Gonzalez közelről fölé fejelt.

Fotó: DigiSport
A vendégek labdatartásra törekvő, higgadt játékukkal és kontráikkal hívták fel magukra a figyelmet, ami több ízben veszélyes kapura lövésekben kamatozott: Bawab háromszor (7., 31., 35.) is próbára tette Stăncioiut, az ASA kapusa azonban valamennyi alkalommal a helyén volt. Az első félidő negatív hőse a találkozó játékvezetője, Ovidiu Haţegan, aki többször nehezen érthető ítéleteivel borzolta a kedélyeket, főleg hogy ezekkel elsősorban a vendégeknek kedvezett. A marosvásárhelyi játékosoknak két sárga lapot is kiosztott, miközben a másik oldal szabálytalanságait nem büntette ugyanolyan szigorúan. Különös módon maga késleltette a Craiova szabadrúgásainak elvégzését, amelyeket viszonylag könnyedén ítélt meg: egyik alkalommal például három és fél percet tartott, amire engedélyt adott, hogy a vendégek ellőjék, bár a sorfal már régesrég a helyén volt, neki viszont folyamatosan akadt megbeszélnivalója hol az egyik, hol a másik játékossal. Szünet után valamelyest fellazult a craiovai védelem, a marosvásárhelyi támadások gyakrabban végződtek veszélyes helyzetekben Bălgrădean kapuja előtt. A megváltó gólt azonban csak nem sikerült begyötörni: vagy mert nem értették meg egymást a marosvásárhelyi támadók (Jazvic remek beadására Ramires Costa ért oda elsőnek, így ő fejelt, bár az időközben az Axente helyére beállt, és mögötte ugró Manolov volt jobb helyzetben), vagy mert a lövések célt tévesztettek (Jazvic csavaros bombáját a bal felső sarok fölé tolta Bălgrădean), vagy mert a Craiova kapusa megfogta (a hajrában előbb N’Doye, majd Ramiro Costa próbálkozását). A craiovaiaknak sem volt több szerencséjük, bár lehetőségük volt, nem is egy (Rocha kifejezetten tanácstalannak bizonyult két esetben is), a legnagyobb pedig a hosszabbításpercekben: egy ellentámadáson a jobbszélen felfutó Rocha remekül ívelt be az ASA védelme mögé, az egyedül maradt Zlatinski elől mentett Stăncioiu, a kipattanót Bancu érthetetlenül buta módon fölé lőtte. Labdarúgó 1. liga, 4. forduló: Marosvásárhelyi ASA – USK Craiova 0-0 (90. perc) Marosvásárhely, Trans-Sil stadion, 3500 néző. Vezette: Ovidiu Haţegan (Arad) – középen, Vasile Marinescu (Bukarest), Artene Mihai Ovidiu (Vaslui) – partjelzők, Marcu Mihai Florin (Nagyvárad) – tartalék. Ellenőrök: Octavian Goga (Brassó), Oláh József (Sepsiszentgyörgy). Sárga lap: Balic (21.), Jazvic (25.), Gorobsov (90+3.), illetve Popov (58.), Acka (88.) ASA: Stăncioiu – Velayos, Bejan, Ivan Gonzalez, Balic – Luis Pedro (69. Hanca), Gorobsov, Brandan (71. N’Doye), Jazvic – Axente (46. Manolov), Ramires Costa USK: Bălgrădean – Tîrnăcop (56. Zlatinski), Acka, Popov, Vătăjelu – Herghelegiu, Kay Da Graca, Mateiu, Ferfelea (86. Bancu) – Rocha, Bawab (63. Madson) mediatica