Futsal BL – Egygólos győri siker

A Győri ETO FC 5-4-re legyőzte hazai pályán a horvát Nacional Zagrebet a futsal Bajnokok Ligája csoportkörének második, szerdai fordulójában. A győriek villámrajtot vettek a mérkőzésen: Dróth Zoltán és Juanra találatával már az 5. percben kétgólos volt az előnyük, majd Fumasa duplájával négy perccel később már 4-0-ra vezettek. A zágrábi együttes ugyan két találattal válaszolni tudott, ám Juanra ismét gólt szerzett, így 5-2-es győri előnnyel mentek szünetre a csapatok. A második félidő két vendégtalálattal indult, s az egyenlítésre is volt lehetősége a zágrábi csapatnak, ám Matkovics Gábor kivédte Mladen Kocic büntetőjét a 29. percben. A 37. percben ismét büntetőt végezhetett el a vendég együttes, ám az addig két gólt szerző csapatkapitány, Tihomir Novak is hibázott, így az eredmény már nem változott. Eredmények: 6. csoport (Győr), 2. forduló: —————————— Győri ETO FC-Nacional Zagreb (horvát) 5-4 (5-2) a csoport másik szerdai mérkőzésén: Lidselmash Lida (fehérorosz)-Baku United (angol) 4-2 (3-0) kedden játszották: Lidselmash Lida (fehérorosz)-Győri ETO FC 4-3 (2-1) Nacional Zagreb (horvát)-Baku United (angol) 5-4 (1-2) pénteken játsszák: Nacional Zagreb (horvát)-Lidselmash Lida (fehérorosz) 16.30 Baku United (angol)-Győri ETO FC 19.00 A csoport állása: 1. Lidselmash Lida 6 pont, 2. Győri ETO FC 3, 3. Nacional Zagreb 3, 4. Baku United 0 A csoport első két helyezettje jut a legjobb 16 közé. MTI