Póta elődöntős párosban az asztalitenisz Eb-n

Póta Georgina a román Elizabeta Samara oldalán bejutott a legjobb négy közé a jekatyerinburgi asztalitenisz Európa-bajnokság női páros versenyében, így ebben a számban már biztosan érmet szerez. A szombat délelőtti negyeddöntőben az első helyen kiemelt német Shan Xiaona, Petrissa Solja duó volt a magyar, román kettős ellenfele; a mérkőzés óriási csatát hozott. Pótáék kétszer is szettelőnybe kerültek, a rivális azonban mindkétszer egyenlített, majd az ötödik játszma megnyerésével már a németeknél volt az előny. A döntőnek a hatodik felvonás bizonyult, amely rendkívül szoros küzdelmet hozott, végül Pótáék meccslabdát is hárítva nyerték 14-12-re, majd az utolsó játszma már viszonylag simán lett az övék. A Póta, Samara duó magyar idő szerint 17.15 órától lép asztalhoz az elődöntőben, riválisuk a kínai származású, holland színekben versenyző Li Jie, Li Qian kettős lesz. Pótára és Samarára ezt megelőzően még egy egyes meccs is vár: 12.30-tól éppen egymással néznek majd farkasszemet a negyeddöntőben. Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról): női páros, negyeddöntő: ———————– Póta Georgina, Elizabeta Samara (magyar, román)-Shan Xiaona, Petrissa Solja (német) 4-3 (10, -9, 10, -7, -10, 12, 8) MTI