Siker! Nagyon könnyen győzött a Maros KK

Győzött a Maros KK a Galaci Phoenix ellen a férfikosárlabda Nemzeti Liga 10. fordulójában, szombaton este. Az eredmény: 109-79 (31-15, 22-22, 28-20, 28-22). A Tigrisek nagyon magabiztosan kezdtek, az első öt percben mindössze öt pontot engedélyeztek ellenfelüknek, és a negyed végéig sem hagyták őket 15-nél fennebb lépni. A vendégek edzője, Florin Nini a mérkőzést követő sajtótájékoztatón beismerte, hogy bár alaposan felkészültek riválisukból, arra nem számítottak, hogy Jurevicus olyan hatékonysággal dobja majd a hármasokat, ahogyan ezúttal tette (az első tíz percben mindhárom kísérlete sikeres volt; többet utána nem próbálkozott). A Maros KK csapatként nem okozott meglepetést, azonban a lettországi játékos egyéni produkciója váratlan helyzetet teremtett, mondta a kikötővárosiak szakvezetője, aki szerint ez némileg visszavetette a hatékonyságukat a nyitányon. Ráadásul hiányzott egyik legjobb emberük: Milos Bojovic a Kolozsvári U BT elleni győztes mérkőzésen sérült le, és ki kellett hagynia a marosvásárhelyi vendégjátékot. “Persze, ettől függetlenül is el kell ismernünk a vásárhelyiek fölényét. Azért, mert nyertünk a Kolozsvár ellen, az még nem jelenti, hogy most majd végigverjük a fél mezőnyt. Számoltunk azzal, hogy itt lehet, hogy nem terem számunkra babér” – mondta Nini. Így is lett: az Alhaji Mohammeddel kiegészült marosvásárhelyi csapat nem tett engedményt ellenfelének, és végig vezetve, helyenként igen látványos játékkal gyűjtötte be a két pontot.

Fotó: PIXEL ProSport (a Maros KK szurkolói csoportjának közösségi oldaláról)
A két csapat összetétele: * Maros KK: Mohammed 24 pont (1), Gajovic 18, Jurevicus 15 (3), Barro 12, Fraseniuc 11 (1), Polyák 8 (1), Lázár 7, Ivanovic 6, Martinic 6, Țibârnă 2, Barabási * Phoenix: Pesic 18 pont (4), Hunter 16, Lemyk 15 (1), Threatt Jr 11, Tresac 9 (3), Petica 8 (2), Borșa 2, Țelinoiu, Pârlog Vezette: Bogdan Podar, Csender Mónika Andrada, Sorin Drugaru. Ellenőr: Ráduly Zoltán. További eredmények a 10. fordulóból: Zsilvásárhelyi Energia – Bukaresti Steaua CSM 79-76, Nagyváradi CSM U – Medgyesi Gaz Metan 79-72, Kolozsvári U BT – SCM U Craiova 81-63, BCM U Pitești – Temesvári KK 69-57. Ranglista: 1. Nagyvárad 16 pont (7/2), 2. Kolozsvár 15 (6/3), 3. Maros KK 15 (6/3), 4. Nagyszeben 15 (6/3), 5. Craiova 15 (5/5), 6. Steaua CSM 14 (6/2), 7. Galac 14 (4/6), 8. Dinamo 14 (5/4), 9. Zsilvásárhely 13 (4/5), 10. Pitești 12 (5/5), 11. Temesvár 11 (1/9), 12. Medgyes 11 (1/9). mediatica