Több megyében is vörös hőségriasztás lép életbe Fotó: Administratia Nationala de Meteorologie RA. A Meteorológiai Szolgálat újabb hőségriasztásokat adott ki a hétvégére, vasárnap 16 megyében a legmagasabb, vörös fokozat lesz érvényben. A figyelmeztetés a többi között Maros, Hargita, Kovászna, Kolozs, Fehér, Szeben és Brassó megyét is érinti, ahol a hőmérséklet elérheti a 39–40 Celsius-fokot. Az ország többi részén narancssárga vagy sárga riasztás lesz érvényben, helyenként 37 fokig emelkedő csúcshőmérsékletekkel és magas hőérzet-indexszel. A rendkívüli meleg akár a júniusi hőmérsékleti rekordokat is megközelítheti. A hőségriadó idején Marosvásárhelyen is zajlanak a városnapok, ahol több ivóvízvételi pontot és párakaput helyeztek ki a szervezők. A hatóságok és szakemberek fokozott óvatosságra, megfelelő folyadékbevitelre és a tűző nap kerülésére intik a lakosságot. Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk Share június 27, 2026 15:59 Szerző mediatica Aktuális,Kiemelt Megosztás Facebook Twitter Google plus E-mailben Nyomtatás Következő hír: Szakértő: a klímaberendezés okozta hirtelen hőmérsékletváltás rejtett veszélyt jelent kánikulában Előző hír: Szakadékba zuhant egy autó Ágason, két ember megsérült