Zelenszkij Floridában tárgyal Trumppal Ukrajna béketervéről


Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap Floridában találkozik Donald Trump amerikai elnökkel, hogy Ukrajna érdekében lobbizzon, és támogatást szerezzen a háború lezárását célzó legújabb béketervhez.

Trump előzetesen jelezte: szerinte Zelenszkij „semmit sem kap meg” az ő jóváhagyása nélkül, ugyanakkor bizakodóan nyilatkozott a tárgyalások sikeréről, és egy Putyinnal való közelgő találkozót is kilátásba helyezett.

Az ukrán államfő abban reménykedik, hogy a mar-a-lagói egyeztetés „nagyon konstruktív” lesz, és hangsúlyozta, hogy európai szövetségesei teljes támogatásukról biztosították.

A találkozóra azt követően kerül sor, hogy Kijev bemutatta az amerikai béketerv módosított változatát, amely Moszkva szerint elfogadhatatlan, miközben Oroszország újabb súlyos légitámadásokat hajtott végre Ukrajnában.

A felek várhatóan a frontvonalak befagyasztásáról, a Donbassz és a zaporizzsjai atomerőmű sorsáról, valamint az Ukrajnának nyújtandó nyugati biztonsági garanciákról is tárgyalnak.

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk