Bajnokok Ligája: Tíz emberrel nyert a Juve

Tarolt a Real, a Juventus emberhátrányban is győzött az Olympique Lyon otthonában.

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában sikerült gőlt szereznie a lengyel Legiának. Húsz perc alatt már kétgólos előnye volt a Realnak, s bár a Legia Warszawa büntetőből szépített, a hazai együttes magabiztosan nyert. Nemanja Nikolics a 74. percben lépett pályára.

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Dortmund 2-1-re győzött a portugál Sporting vendégeként.

Az olasz bajnoki címvédő Juventus a második félidő elején került emberhátrányba Lyonban, húsz perccel később azonban Juan Cuadrado révén így is győzelmet és három pontot érő gólt szerzett.

A BL-újonc angol Leicester City hazai pályán 1-0-ra verte a dán FC Köbenhavnt, ezzel sorozatban harmadik csoportmeccsét is megnyerte, így vezeti a G csoportot.

Eredmények:
* E csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-AS Monaco (francia) 1-1 (1-0)
gólszerzők: Traore (34.), illetve Silva (87.)
Bayer Leverkusen (német)-Tottenham Hotspur (angol) 0-0
Az állás: 1. Monaco 5 pont, 2. Tottenham Hotspur 4, 3. Bayer Leverkusen 3, 4. CSZKA Moszkva 2

* F csoport:
Real Madrid (spanyol)-Legia Warszawa (lengyel) 5-1 (3-1)
g.: Bale (16.), Jodlowiec (20., öngól), Asensio (37.), Lucas (68.), Morata (84.), illetve Radovic (22., 11-esből)
Sporting Lisboa (portugál)-Borussia Dortmund (német) 1-2 (0-2)
g.: Cesar (67.), illetve Aubameyang (9.), Weigl (43.)
Az állás: 1. Borussia Dortmund 7 pont (10-3), 2. Real Madrid 7 (9-4), 3. Sporting CP 3, 4. Legia Warszawa 0

* G csoport:
FC Bruges (belga)-FC Porto (portugál) 1-2 (1-0)
g.: Vossen (12.), illetve Layun (68.), Silva (93., 11-esből)
Leicester City (angol)-FC Köbenhavn (dán) 1-0 (1-0)
g.: Mahrez (40.)
Az állás: 1. Leicester City 9 pont, 2. FC Köbenhavn 4 (5-2), 3. FC Porto 4 (3-3), 4. Club Brugge 0

* H csoport:
Olympique Lyon (francia)-Juventus (olasz) 0-1 (0-0)
g.: Cuadrado (76.)
kiállítva: Lemina (54., Juventus)
Dinamo Zagreb (horvát)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-1)
g.: Nasri (37.)
Az állás: 1. Juventus 7 pont (5-0), 2. Sevilla 7 (2-0), 3. Olympique Lyon 3, 4. Dinamo Zagreb 0