Hosszabbítás után magyar siker a franciák ellen a jégkorong-vb-n

Fotó: MTI/Illyés Tibor.

A magyar jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a francia csapatot a világbajnokság 3. fordulójának keddi játéknapján, Tamperében.

Kevin Constantine szövetségi kapitány együttese azzal a tudattal lépett jégre, hogy ha alapjátékidőben nyer, akkor elérhető közelségbe kerül a bennmaradás.

A franciák emberelőnyből vezettek, ám Stipsicz Bence távolról egyenlített. A meccs derekán is volt egy gyors gólváltás, majd a csata a hirtelen halálban dőlt el, ebben Bartalis István volt eredményes.

Tétmérkőzésen a magyarok 2001 óta most nyertek először riválisuk ellen.

A pontvesztés azt jelenti, hogy a magyaroknak – akik legközelebb csütörtökön a világranglista-ötödik svédekkel találkoznak legközelebb – a papírforma alapján jövő hétfőn a bennmaradásért le kell győzniük Ausztriát.

Eredmény, 3. forduló, A csoport (Tampere): Magyarország – Franciaország 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után.

Gólszerzők: Stipsicz (20.), Galló (34.), Bartalis (62.), illetve Bertrand (17.), Boudon (30.).