Kajak-kenu Eb – Egy-egy arany, ezüst és bronz a szombati döntőkben

A magyar versenyzők egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokság szombat délelőtti döntőiben.

Az aranyat az 500 méteres női kajaknégyes nyerte, a fiatal Kárász Anna vezette Kárász, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa összeállítású kvartett remek győzelmet aratott. A másik két dobogós hely 1000 méteren született: a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó második, a kajakos Medveczky Erika pedig harmadik lett. A kenus Vajda Attila és a Szilvásy Nóra, Szabó Petra kajakpáros negyedikként, a kajakos Dombvári Bence és a Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakos duó ötödikként, míg a Varga Dávid, Viola Viktor, Kiss Tamás, Sarudi Pál alkotta kenuskvartett hetediként zárt 1000 méteren. MTI