Kiütötte Romániát a magyar hokiválogatott

A magyar válogatott 8-0-ra nyert a román csapat ellen a lengyelországi Torunban zajló jégkorongtorna nyitómérkőzésén. Erdély Csanád két gólpasszal mutatkozott be a nemzeti együttesben. Nemzetközi Torna, Torun, 1. forduló: Magyarország-Románia 8-0 (1-0, 4-0, 3-0) gól: Kóger (20., 38.), Metcalfe (30.), Azari (32.), Kiss D. (34., 42.), Sofron (49.), Sárpátki (50.) Végig nagy fölényben játszott az áprilisi, krakkói divízió I/A világbajnokságra készülő magyar csapat a visszalépő kazahok helyére beugró románok ellen. Az első szünet előtt 39 másodperccel Kóger révén sikerült megszerezni a vezetést. A meccs felétől tovább nőtt a magyarok fölénye, ennek eredményeként sorra érkeztek a találatok. A második felvonás négy góljából három emberelőnyben született. A folytatásban is egyoldalú volt a küzdelem. A mérkőzésen az 51 magyar kapura lövésre a románok mindössze 17-tel válaszoltak. Kiss és Kóger két-két góllal és egy-egy gólpasszal, Sofron egy góllal és két gólpasszal, Sebők pedig három gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Bálizs első alkalommal nem kapott gólt a válogatottban. A magyar csapat szombaton a házigazda lengyelekkel, vasárnap pedig az ukránokkal találkozik 16 órakor. A nap másik mérkőzésén: Lengyelország-Ukrajna 6-5 (1-2, 2-3, 2-0, 1-0), hosszabbítás után Az állás: 1. Magyarország 3 pont 2. Lengyelország 2 3. Ukrajna 1 4. Románia 0 MTI