Vitatott büntetővel győzött az ASA Újszentesen


Fotó: F.C. ASA Târgu Mureș.

Fabian születésnapján jött a keserű vereség: „Régen szépen vesztettek, ma csúnyán nyernek”


Álomszerű hazai kezdés

A Liga 2 negyedik fordulójában a CSC Újszentes hazai pályán fogadta az ASA együttesét. A találkozó tökéletesen indult a temes megyeieknek: a 7. percben Robert Curescu remek szóló után kilőtte a hosszú sarkot, 1-0.

A vendégek azonban gyorsan magukhoz tértek, és fokozatosan átvették a játék irányítását. A 18. percben Bîrnoi szöglete után többször is megpattant a labda, végül Mircea Manole közelről egyenlített, 1-1. A kapus Brașoveanu ekkor tehetetlen volt, hiszen saját védői is takarták.


Fordítás a szünet előtt

Az egyenlítés után az ASA lendületbe került, és a 35. percben már vezetett is: Cristian Măgerușan éles lövése a kapu felső sarkában kötött ki, így a Maros megyeiek előnnyel mehettek pihenőre, 1-2. Az Újszentes ugyan próbált reagálni – Bogdan és Zukanovic is veszélyeztetett –, de gól már nem született az első félidőben.


Feltámadás a második félidőben

A fordulás után teljesen más hazai gárdát láthatott a közönség. Cristea, Olariu és Gladun is közel járt az egyenlítéshez, majd a 75. percben megérkezett a megérdemelt gól: Gladun beadását Cristian Pădurariu vágta a hálóba, 2-2.

Ekkor úgy tűnt, igazságos döntetlennel zárul a találkozó. A hazaiak szervezetten védekeztek, a vendégek pedig óvatosabban támadtak. A hosszabbítás perceiben azonban minden megváltozott.


A vitatott tizenegyes

Az utolsó pillanatokban Mircea Manole egy beadásnál könnyedén a földre került, miközben Brașoveanu kapus próbált tisztázni. Az újszentesiek szerint egyértelmű színészkedésről volt szó, ám a játékvezető, Nicolae Breoi habozás nélkül a tizenegyespontra mutatott.

A hazai játékosok hevesen tiltakoztak, de hiába: a 11-est Măgerușan magabiztosan a kapu közepébe bombázta. Ez a találat döntött, az ASA 3-2-re győzött és harmadik sikerét könyvelhette el a szezonban, ami a tabella első helyét jelenti számára.


Fabian: „Csak részben vagyok elégedett”

A mérkőzés után a születésnapos hazai tréner, Florin Fabian keserűen értékelt:

„Gratulálok a fiúknak a második félidőért, ez volt a legjobb játékrészünk eddig a bajnokságban. Az első félidőben ismét visszaestünk, buta gólokat kaptunk, és mentálisan nem tudtunk elég erősek maradni. A végén egy ajándék tizenegyes döntött a vendégek javára. Sajnos, a kulcspárharcokat elveszítettük, ezen kell a legtöbbet dolgoznunk.”

Fabian hozzátette: sok játékosának nincs még kellő tapasztalata a másodosztályban, így időbe telik, mire csapatként stabilabbak lesznek. „Legalább egy pontra szükségünk lett volna a morál miatt. De úgy tűnik, üldöz bennünket a balszerencse” – mondta.


Kritika a bíráskodásra

A tréner nem rejtette véka alá véleményét a játékvezetésről sem:

„Nem szeretek bírókról beszélni, de ma tendenciózus felfogást láttam. Ahogy Raffinsky László, a legendás román válogatott mondta: régen szépen lehetett veszíteni, ma csúnyán nyernek. Pontosan így győzött ma az ASA.”


Eusebiu Tudor: „Felkészültünk Újszentesből”

Az ASA edzője szerint már az első félidőben lezárhatták volna a meccset, de több gólhelyzetet kihagytak, ami kis híján megbosszulta magát.

„Két ellentétes félidőt láthattunk. Az első félidőben kézben tartottuk a mérkőzést, az első öt-hat percet leszámítva, amikor gólt kaptunk. Aztán sikerült megfordítanunk az eredményt, és ha még lövünk egy-két gólt, amire nem is egy lehetőségünk volt, és elmegyünk 3-1-re, 4-1-re, akkor teljesen más lett volna a játék a második félidőben. Azonban nem így történt, és amint számítani lehetett, szünet után nekünk jöttek és mi egy kicsit irányt tévesztettünk. De a második félidőben is megvolt a lehetőségünk, a 60. perc tájékán Bârnoi egyedül ment a kapussal és kihagyta. A végén mégis összejött a győzelem, és ez a lényeg. Gratulálok az ellenfélnek, nagyot változott a múlt idényhez képest. Készültünk belőlük, megnéztem az előző meccseiket és felfigyeltem a támadójátékuk eredményességére. A FC Bihor elleni találkozót kézben tartották, ami nem kicsi dolog, a 60. percben 2-0-ra vezettek. Aztán nyertek a CS Dinamo ellen. Biztos vagyok benne, hogy ebben az idényben sokszor győznek még majd.”

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk