Sport

A FRF elnöke megvádolta az RMDSZ-t

Megkönnyebbüléssel fogadta a román sajtó, hogy a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) nem tiltotta ki a nézőket a román labdarúgó-válogatott következő, Magyarország elleni világbajnoki selejtezőmérkőzéséről. „Megúsztuk a zártkapus mérkőzést” címmel számolt be csütörtökön a legolvasottabb román sportnapilap, a Gazeta Sporturilor arról, hogy a FIFA fegyelmi bizottsága 20 ezer svájci frank büntetést rótt ki a román szövetségre


Magyargyalázásért megbüntették a Román Labdarúgó Szövetséget

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fegyelmi bizottsága 20 ezer svájci frank büntetést rótt ki a román szövetségre (FRF) annak nyomán, hogy „a román szurkolók nem viselkedtek megfelelően” a március 26-ai amszterdami holland-román világbajnoki selejtezőn – közölte honlapján szerdán az FRF. A találkozón a vendég drukkerek egy magyarellenes transzparenst feszítettek ki a nézőtéren. A román szövetségnek

A Chelsea Európa Ligát nyert, és történelmet írt

Az Amsterdam Arénában egy rendkívül izgalmas meccsen nyertek az angolok a Benfica ellen 2-1-re. Két, a Bajnokok Ligájából kiesett alakulat csapott össze egymással Amszterdamban, az Európa Liga-döntőjében. Mindkét együttesnek volt miért hajtania, hiszen az angolok tavaly megnyerték a BL-t, így történelmet írhattak volna sikerükkel, hiszen egy csapat sem birtokolta még a két legrangosabb kupát egyszerre:

Új bajnokot avatnak az Európa Ligában

A Benfica és a Chelsea is története első sikerére készül a második számú európai labdarúgó kupasorozatban, az Európa Ligában, amelynek fináléját szerdán rendezik Amszterdamban. Amennyiben a Chelsea diadalmaskodik, akkor a Juventus, az Ajax Amsterdam és a Bayern München után negyedik olyan együttes lesz a futballtörténelemben, amely mind a három európai kupatrófeát megszerezte. A londoni gárda


Rasszista bekiabálásokért 50 ezer eurós bírság az AS Romának

Ötvenezer eurós pénzbírság kifizetésére kötelezték az AS Roma labdarúgóklubot, miután szurkolói rasszista jellegű bekiabálásokkal zaklatták az AC Milan három színesbőrű játékosát: Mario Balotellit, Kevin-Prince Boatenget és Sulley Muntarit. A játékvezető emiatt két percre félbe is szakította a két csapat mérkőzését, amely vasárnap 0-0-ra végződött. Az AS Roma hétfő este közzétett állásfoglalásában elítélte a rasszizmus mindenféle


Riválisok kritizálják a Győr bajnoki címét

Hajnalig ünnepelte a Győr a futballklub történetének negyedik bajnoki címét. Az örömbe némi üröm is vegyült, hiszen az aranyérmes csapatot rivális edző és egy játékos is kritizálta. Habár a legtöbb rúgott góllal már három fordulóval a bajnokság vége előtt aranyérmes lett a Győr, a Pintér Attila irányította együttes játéka nem mindenkinek nyerte el a tetszését.