A román tejtermelés nagy része nem jut el az ipari feldolgozásig A Versenytanács (Consiliul Concurenței) friss elemzése szerint Románia évente 4,4 millió tonna nyers tejet termel, de ennek csak mintegy egyharmada kerül ipari feldolgozásba. A jelentés rámutat, a szektorban sok az apró, alacsony hatékonyságú gazdaság, ami gyenge alkupozíciót eredményez a feldolgozókkal szemben. A hatóság szerint a termelőknek szövetkezetekbe kellene tömörülniük, hogy növeljék az értékesített mennyiséget és a piaci erejüket. Az elemzés arra is kitér, hogy Románia tejágazata importra szorul, a feldolgozás pedig túlnyomórészt alacsony hozzáadott értékű termékekre épül. Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk Share június 24, 2026 21:12 Szerző mediatica Gazdaság,Kiemelt Megosztás Facebook Twitter Google plus E-mailben Nyomtatás Tagek: agrárszektor, Consiliul Concurenței, élelmiszeripar, import, mezőgazdaság, Románia gazdaság, szövetkezetek, tejfeldolgozás, tejipar, tejtermelés, tejtermelők, Versenytanács Következő hír: Regionális urológiai sebészeti premier Székelyudvarhelyen Előző hír: Új egészségügyi digitális portált kell létrehoznia a CNAS-nak