Aktuális

Leváltották a marosvásárhelyi rendőrparancsnokot

Leváltották a marosvásárhelyi rendőrparancsnokot

Marosvásárhely polgármestere január elsejétől leváltotta tisztségéről Valentin Bretfeleant, a marosvásárhelyi polgármesteri hivatalnak alárendelt helyi rendőrség magyarellenességéről ismert parancsnokát. A Marosvásárhelyi Rádió román nyelvű adása által közölt hírt megerősítette az MTI-nek Cosmin Blaga, a polgármesteri hivatal szóvivője. Mint elmondta, a döntés a helyi rendőrség átszervezésével áll összefüggésben, semmilyen szolgálati probléma nem merült fel Valentin Bretfeleannal szemben.

Újból emberre támadt a medve

Újból emberre támadt a medve

A közhiedelemmel ellentétben nem igaz, hogy a medve átalussza a telet – erről az év utolsó napján saját bőrén bizonyosodott meg Balogh Benedek, a csíkszentimrei Büdösfürdőben. A 40 éves férfi, aki egész életében állattartással foglalkozott és jelenleg 400 juhot tart épp a Medve-patakánál haladt el, amikor arra lett figyelmes, hogy a kutyák nagyon ugatnak. A

Az amerikai nagykövet bejelentése a MOGYÉ-n

Az amerikai nagykövet bejelentése a MOGYÉ-n

Amerikai egyetemekkel működhetne együtt a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem különböző tudományos projektekben. Az Egyesült Államok bukaresti nagykövete személyes közbenjárásával igyekszik majd segíteni az ilyen jellegű akadémiai kapcsolatok kialakítását. Hans Klemm erre csütörtökön tett ígéretet, amikor meglátogatta a MOGYÉ-t, és megbeszéléseket folytatott a felsőoktatási tanintézet vezetőségével. A diplomata ismertette a Fulbright rendszer működését, amelynek részeként


„Újrahasznosított” karácsonyfája lesz idén Marosvásárhelynek

„Újrahasznosított” karácsonyfája lesz idén Marosvásárhelynek

Marosvásárhelyen felállították a fenyőfát a főtéren, amelyet majd feldíszítenek a karácsonyi ünnepkör alkalmából. Az előző évek szokásától eltérően ezúttal egy helyben kivágott fa került a virágóra helyére. A Moldova utcában túl magasra nőtt, ezért a városháza úgy döntött, hogy mivel veszélyes, kivágatja – a Zi de zi című lap értesülése szerint a környék lakóinak tulajdonosi

Észak-erdélyi autópálya: döntés a Marosvásárhely–Nyárádtő szakasz megépítéséről

Észak-erdélyi autópálya: döntés a Marosvásárhely–Nyárádtő szakasz megépítéséről

A Strabag társaság építheti meg a Marosvásárhelyt és Nyárádtőt összekötő utat, amely az észak-erdélyi autópályához jelent majd csatlakozást. A szerződés értéke 192 millió lej + ÁFA, döntött az Országos Közútkezelő Társaság (CNAIR). Az építőnek 18 hónapja lesz a 9,2 kilométeres szakasz kivitelezésére, amelyre 108 hónapos szavatosságot kell vállalnia. A szerződést az esetleges óvások elbírálása után

Autósok, figyelem! Nowcasting-figyelmeztetés köd miatt Maros megyében!

Autósok, figyelem! Nowcasting-figyelmeztetés köd miatt Maros megyében!

Ködös idő várható az ország öt megyéjében a következő órákban, figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A nowcasting figyelmeztetés értelmében csütörtökön délelőtt ködös marad az idő, így csökkent látótávolságra kell számítani Maros, Brassó, Hargita, Szeben megye számos települése, valamint a Kolozs megyei Bánffyhunyad és Körösfő közelében. Ez 200 méteres, de helyenként mindössze 50 méteres látótávolságot


Haldokló román király – dráma a családban

Haldokló román király – dráma a családban

I. Mihály és unokája, amikor még szent volt a béke Újabb botrány rázta meg a tróntól megfosztott román királyi családot: a leukémiában és rákban szenvedő I. Mihály exkirály kitagadott unokáját nem engedték nagyapja halálos ágyához, amire a herceg be akarta törni a ház ajtaját. A román királyi család közleménye szerint Mihály herceg – polgári nevén

Marosvásárhely: A vasút menti fák is zavaróak

Marosvásárhely: A vasút menti fák is zavaróak

A brassói regionális vasúti igazgatóság (CFR) azt kéri a Maros Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőségtől (ISU), hogy nyessék meg a vasúti pálya mentén lévő fákat, hogy egy esetleges viharban ne essenek ágak a sínekre, mert ezek fennakadásokat okoznak a közlekedésben. Lucian Goga, Maros prefektusa a Maros megyei katasztrófavédelmi bizottság ülésén kifejtette: ugyanezt kellene tenni az ország-, megyei

Megjött az engedély – 9 medvét kilőhetnek a Székelyföldön

Megjött az engedély – 9 medvét kilőhetnek a Székelyföldön

Kilenc veszélyes medve kilövésére adott engedélyt Kovászna megyében a környezetvédelmi minisztérium, ez azonban még nem elegendő ahhoz, hogy a lakosság biztonságban érezhesse magát – nyilatkozta hétfőn a megyei tanács elnöke, Tamás Sándor. „Kovászna megye területén kilenc medve kilövésére adtak engedélyt, ebből öt az országos horgász- és vadászegyesületnek, három a Dél-Hargita vadásztársaságnak, amely nyilván Kovászna megye


Helyzetjelentés a Bucsinról

Helyzetjelentés a Bucsinról

Újraindult a forgalom hétfő délben a 12C számú országúton Gyergyószentmiklós és Gyilkostó település, illetve a 13B országúton, Parajd és Gyergyóalfalu között – jelentette be Petres Sándor, Hargita megye alprefektusa. Petres méltatta az illetékes intézmények jó együttműködését az út akadálymentesítéséért és elmondta: az utat le kellett zárni, mert az erős szél még a mentőcsapatok biztonságát is