A Barca Párizsban ikszelt, a Bayern otthon nyert

A labdarúgó BL negyeddöntőjének első meccsein: PSG-Barcelona 2-2 és Bayern München-Juventus 2-0. Münchenben néhány másodperc után vezetést szerzett a hazai csapat, Alaba megpattanó távoli lövése és Gianluigi Buffon hibája révén. Ezt követően tíz percig kezdeményezőbb volt a Juventus, ám negyedóra után a Bayern átvette az irányítást, s több nagy helyzetet is kidolgozott, de növelnie nem sikerült az előnyét a gyengén játszó vendégek ellen. A fordulást követően jobban megszervezte védekezését a torinói együttes, a német csapat 18 perc után mégis újabb gólt szerzett. A gólnál egy távoli lövést a végig bizonytalan Buffon nagyon rossz helyre, Mandzukic elé tolt ki, aki Müller elé tálalt, a német csatár pedig az üres kapuba passzolt. Antonio Conte ezután kettős cserével próbált változtatni csapata kilátástalan támadójátékán, ám egy nagy lehetőségen kívül tanítványai még helyzetig sem jutottak, így nagyon nehéz helyzetbe kerültek a hazai visszavágó előtt. Párizsban a hazaiak kezdtek jobban, kapufáig is jutottak, az első félidő hajrájára fordulva azonban Lionel Messi a Barcelonának szerzett vezetést. Az argentin sztárcsatár aztán térdsérülés miatt a második félidőre már nem tért vissza a pályára, csapata így is többször növelhette volna előnyét a második játékrészben, helyzetei ugyanakkor rendre kimaradtak. A PSG nem csak a védekezéssel törődött a fordulás után sem, s tíz perccel a vége előtt Zlatan Ibrahimovic be is talált a vendégek kapujába, az utolsó percekben mégis úgy tűnt, hogy a 89. percben értékesített barcelonai büntető eldönti a meccs sorsát. A katalán védelem azonban nem bírta ki az utolsó percekben a nagy nyomást, Ibrahimovic szépen lekészített labdáját pedig Matuidi a 94. percben a kapuba rúgta. A párizsi egyenlítés ellenére a párharc félidejében a Barcelona sokkal jobban áll két rúgott góljának köszönhetően. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések: * Paris Saint-Germain (francia)-FC Barcelona (spanyol) 2-2 (0-1) gól: Ibrahimovic (80.), Matuidi (94.), illetve Messi (38.), Xavi (89., büntetőből) * Bayern München (német)-Juventus (olasz) 2-0 (1-0) gól: Alaba (1.), Müller (63.) MTI