A címvédő nyerte a Dakar-rali első szakaszát

A motorosoknál a címvédő brit Sam Sunderland, az autósoknál pedig a katari Nasszer al-Attijah nyerte az első szakaszt a 40. Dakar-ralin.

A Peru fővárosa, Lima és Pisco közötti, 242 km-es táv 31 km-es mért szakaszán a szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) a 48. helyen végzett a motorosok versenyében, 8 perc 24 másodperccel a győztes után. A magyar színekben versenyző Dési János (KTM) a 112., Horváth Lajos (KTM) pedig a 135. helyen érkezett a célba. Az autósoknál Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Crossland X) a 36. lett.

Eredmény: 1. szakasz, Lima-Pisco (273 km, gyorsasági: 31 km):

• autósok (73 célba érkező alapján): 1. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota Gazoo) 21:51 perc, 2. Bernhard Ten Brinke, Michel Perin (holland, francia, Toyota Gazoo) 22:16, 3. Nicolas Fuchs, Fernando Adrian Mussano (perui, argentin, Borgward) 22:25, … 36. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Crossland X) 29:23;
  • motorosok (136): 1. Sam Sunderland (brit, KTM) 20:56 perc, 2. Adrien Van Beveren (francia, Yamaha) 21:28, 3. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 21:51, …48. Gyenes Emmánuel (romániai, KTM) 29:20, …103. Dési János (KTM) 49:56 (20 perces büntetéssel), …135. Horváth Lajos (KTM) 1:04:07 óra.