ASA: Nem ilyen kezdésre számítottunk

Llullaku büntetőjét még hárította Stăncioiu, de a medgyesiek játékosa lecsapott a kipattanóra, és belőtte. Fotó: Dolcesport

Vereséggel kezdte az 1. ligás labdarúgó-bajnokságot a hat büntetőponttal sújtott Marosvásárhelyi ASA. A Dario Bonetti irányította együttes Medgyesen, az újonc Gaz Metan elleni mérkőzésen maradt alul, egy rendkívül gyenge minőségű, színvonaltalan mérkőzésen, szombaton este. Az első gólt egy Stăncioiu által első körben hárított büntetőt követően szerezték a házigazdák, az ASA kevéssel az első félidő vége előtt egyenlített – amikor Candrea kihasználta a medgyesi védelem álmodozását. Nem sokáig tartott az öröm, szünet után egy hasonlóan gyerekes védekezőjáték eredményeként a marosvásárhelyiek korábbi játékosa, Mircea Axente megszerezte a Gaz Metan győztes találatát.

Labdarúgó 1. liga, 1. forduló: Medgyesi Gaz Metan – Marosvásárhelyi ASA 2-1 (1-1)
Medgyes, Gaz Metan stadion. Vezette: Alexandru Tudor.
Gólszerzők: Llullaku (32.), Axente (62.), illetve Candrea (42.).
Sárga lap: Susnjar (2.), Cristea (83.), Buzean (90+1.), illetve Borza (26.), Ursu (65.), Ciolacu (82.), Cordoș (90+4.).
Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Zaharia, Trtovac (58. Eric), Buzean – Munteanu (87. Zaharia), Cristea, Susnjar, Llullaku – Gavra (69. Danci), Axente
ASA: Stăncioiu – G. Matei, Cordoș, Dobrosavlevici, Bucur (46. Kuku) – Candrea (46. Yasin Hamedil) – Zicu, Ursu (85. Feketics), E. Dică, Borza – Andre

A nap másik mérkőzésén: Astra Giurgiu – Bukaresti Dinamo 1-4.