Az ASA II és a Marosludas is kikapott a 4. ligában!

Három nagy meglepetést jegyeztünk a 4. ligás Maros megyei labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában, a tabella első két helyen álló csapat kikapott, és volt egy nagyarányú hazai pályás vereség egy olyan mérkőzésen, amelyen a ranglista kiegyensúlyozott összecsapást ígért. Az első és legnagyobb a Marosvásárhelyi ASA II marosoroszfalui veresége. A középmezőnyben tanyázó alakulat a 73. percben szerzett találattal múlta felül vendégét, amelynek elsőségét mindazonáltal továbbra sem fenyegeti senki. Az eddigi rivális Marosludas ugyanis hazai pályán kikapott a Nyárádtőtől, amely így előzött a táblázaton, és feljött a második helyre. Utóbbi hátránya az ASA II-vel szemben nyolc pont, és bár egy meccsel kevesebbet játszott, még ha azt megnyeri, akkor sem tud olyan helyzetbe kerülni, hogy közvetlenül fenyegesse az éllovas pozícióját. A harmadik óriási meglepetés a Kutyfalva nagyarányú hazai veresége, a Maros-parti település csapata sok gólos vereséget szenvedett a Dicsőszentmártontól. A 26. forduló eredményei: Szászrégeni Gliga Companies – Mezőméhes 0-3, Segesvár – Nyárádszereda 1-3, Kutyfalva – Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor 0-6, Dános – Marosvásárhelyi Gaz Metan 0-4, Marosvásárhelyi MSE – Kisikland-Mezőbergenye 3-0, Marosoroszfalu – Marosvásárhelyi ASA II 1-0, Marosludas – Nyárádtő 1-2, Szováta – Nagysármás 3-2, Búzásbesenyő – Náznánfalva 1-4. Ranglista:

1 Marosvásárhelyi ASA II 26 20 2 4 75-16 62 +23
2 Nyárádtő 25 17 3 5 87-37 54 +15
3 Marosludas 25 16 5 4 89-22 53 +14
4 Szováta 26 16 3 7 89-47 51 +12
5 Marosoroszfalu 26 15 4 7 64-39 49 +10
6 Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor 25 12 6 7 61-42 42 +6
7 Mezőméhes 26 12 6 8 66-50 42 +3
8 Kutyfalva 26 12 5 9 61-47 41 +2