Bajnokok Ligája – A kiesés szélén a Barcelona!

Nagy meglepetésre, egy Boateng- és egy Muntari-góllal 2-0-s Milan-győzelem született a Barcelona elleni, első Bajnokok Ligája nyolcaddöntőn, szerda este.

Milan-Barcelona
A katalánok ugyan többet birtokolták a labdát, de a hazaiak veszélyesebbek voltak a kapura, és hátul is remekül zárt a védelmük Messiékkel szemben. A visszavágón így még a katalán “szupercsapatnak” is nagyon bele kell húznia, ha nem akar máris elbúcsúzni a sorozattól. A nap másik meccsén a Drogbával és Sneijderrel felálló Galatasaray nem bírt a német Schalkéval, 1-1 lett az isztambuli találkozó vége. Beívelésekkel veszélyeztetett a Barcelona a meccs elején, egy ízben még az apróbb Messi is majdnem veszélyes helyzetben fejelhetett, de mentett Mexés. A másik oldalon Boatengé volt az első veszélyes lövés. A mezőnyfölény – megszokott módon – a katalánoké volt, de helyzetbe nem igazán tudtak kerülni Iniestáék, gól nem is született az első játékrészben. A fordulás után nem sokkal egy vitatott, de szép góllal előnybe került a Milan! Jordi Alba blokkolása Zapata kezére, majd Boateng elé pattant, aki remek mozdulattal a bal alsó sarokba lőtt az 56. percben (1-0). És ezzel nem volt még vége: előbb Puyol sérülése (tapasszal a fején kellett játszania utána a bekknek), majd Iniesta remek, de kaput elkerülő bombája okozott felhördülést, hogy aztán a 81. percben még nagyobb legyen a vendégek sokkja. A Niang-El Shaarawy-Muntari trió nagyszerű adogatása végén utóbbi lőtt parádés gólt kapásból, 2-0-ra alakítva a végeredményt. Milan – Barcelona 2-0 (Boateng 56., Muntari 81.) A nap másik találkozóján az esélyesebb (a télen Drogbával és Sneijderrel feldúsított) Galatasaray már a 13. percben betalált, Burak Yilmaz használta ki Höwedes bakiját. Ezután remek csata alakult ki a pályán, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, így például Hamit Altintop kapufája. Aztán a játékrész hajrájában Jones egyenlíteni tudott egy szép kontra végén, megszerezve a nagyon fontos idegenben lőtt gólt. A második félidő is nagy iramú volt, helyzetek itt és ott (elég ha csak Ylmaz, illetve Huntelaar lehetőségét említjük), de gól már nem született, a Schalke lehet elégedettebb a március 12-i visszavágó előtt. Galatasaray – Schalke 04 1-1 (B. Ylmaz 13., ill. Jones 45.) A két visszavágót március 12-én rendezik. csakfoci