Bajnokok Ligája: Folytatás angolok nélkül

Hiába nyert az Arsenal szerdán a Bayern München otthonában, a londoni Ágyúsok kiesése azt jelenti, hogy a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében egyetlen angol csapat sincs – ilyesmi legutóbb az 1995/96-os szezonban fordult elő! -, s a folytatást, azaz a pénteki sorsolást három spanyol, két német, illetve egy-egy francia, olasz és török együttes várhatja. A Bayern hazai kudarca feltétlenül meghökkentő, egyfelől azért, mert a bajorok huzamos ideje remek formában és igen eredményesen is futballoztak, másfelől, mert a szerdai előtt ebben az idényben csupán két vereségük volt a münchenieknek; az egyiket a Bajnokok Ligájában, ám még október elején szenvedték el a fehérorosz BATE Boriszov otthonában, a másikat pedig október végén mérte rájuk saját pályájukon a Bayer Leverkusen Bundesliga-mérkőzésen. A mostani 0-2 azért is maradhat emlékezetes fricska a német bajnokságot húsz pont előnnyel vezető együttes számára, mert az európai csúcssorozatban korábban játszott 83 hazai meccse közül csupán kilencet veszített el, abból is csak kettőt két góllal. A szerdai a harmadik 0-2 volt a Bayern otthoni “euroszériás” életében, s mint ilyen, negatív rekordbeállítást jelent. “Előzetesen nem számoltunk azzal, hogy igen korán gólt kapunk – magyarázta a bizonyítványt Jupp Heynckes, a bajorok vezetőedzője. – A második félidőnk már jobb volt, de nem tudtuk érdemben ellenőrzésünk alatt tartani a mérkőzést, nem voltunk eléggé higgadtak.” “Túl későn jött a második gólunk – sajnálkozott az Arsenal francia mestere, Arséne Wenger. – A Bayern ideges volt, végül mégis mi fizettük meg annak az árát, hogy az első meccsen nem játszottunk jól” – tette hozzá. A Bayern Londonban 3-1-re nyert. A Málaga megdolgozott a továbbjutásért A másik szerdai találkozón a Málaga a türelmes futballt jutalmazó 2-0-s sikert aratott, s összesítésben 2-1-gyel kiejtette a portugál Portót. “Egy pillanatig sem féltünk attól, hogy kiesünk, nagyon is tudtuk, hogy a visszavágón képesek vagyunk két gólt szerezni. Intelligensen és hideg fejjel játszottunk” – összegzett a spanyol együttes chilei szakvezetője, Manuel Pellegrini, aki a jövőt illetően annyit árult el, hogy azt azért nem szeretné, ha spanyol riválissal kerülnének szembe a nyolc között. Vágya érthető, hiszen az FC Barcelonánál és a Real Madridnál azért akad a Málaga szempontjából “reménytelibb” ellenfél is a negyeddöntős mezőnyben, amelynek az említettek mellett tagja még a Paris Saint-Germain, a Borussia Dortmund, a Juventus és a Galatasaray. MTI