Bajnokok Ligája – Kikapott a Steaua, nyert a Schalke

A Schalke 04 egygólos győzelmet aratott kedden a Basel vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, így négyesében egyedüliként maradt százszázalékos. A Steaua súlyos vereséget szenvedett. Kapcsolódó link: BL: csúnyán kikapott a Steaua A német együttesben a magyar válogatott Szalai Ádám a szünetben csereként lépett pályára. A találkozó nem sokkal a kezdés után öt percre félbeszakadt, mert négy Greenpeace-tüntető ereszkedett le a stadion tetejéről egy hatalmas sárga molinót kifeszítve. A protestálók a BL-t is támogató Gazprom ellen tüntettek. A játéknap legnagyobb meglepetését az olasz bajnokságban is botladozó AC Milan okozta azzal, hogy a hosszabbításban büntetőből egyenlítve csak döntetlent ért el az Ajax Amsterdam otthonában. A többi meccsen a papírforma érvényesült: a legutóbb döntős Borussia Dortmund simán, három góllal verte a vendég Olympique Marseille-t, az angol éllovas Arsenal hazai pályán 2-0-ra győzött a Napoli ellen, a Chelsea négygólos különbséggel verte idegenben a Steaua Bukarestet, a Barcelona pedig a Celtic vendégeként gyűjtötte be a három pontot 1-0-s sikerével, míg az Atlético Madrid hátrányról fordítva nyert 2-1-re Portóban. Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló: E csoport: FC Basel (svájci)-Schalke 04 (német) 0-1 (0-0) ———————————————- gól: Draxler (54.) Steaua (román)-Chelsea (angol) 0-4 (0-2) ————————————————– gól: Ramires (20., 55.), Georgievski (44., öngól), Lampard (90.) A csoport állása: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Chelsea 3 (5-2), 3. FC Basel 3 (2-2), 4. Steaua Bucuresti 0 F csoport: Borussia Dortmund (német)-Olympique Marseille (francia) 3-0 (1-0) —————————————————————– gól: Lewandowski (19., 80., utóbbit 11-esből), Reus (52.) Arsenal (angol)-Napoli (olasz) 2-0 (2-0) —————————————- gól: Özil (8.), Giroud (15.) A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont, 2. Borussia Dortmund 3 (4-2), 3. Napoli 3 (2-3), 4. Olympique Marseille 0 G csoport: FC Porto (portugál)-Atlético Madrid (spanyol) 1-2 (1-0) ——————————————————- gól: Martinez (16.), illetve Godin (58.), Turan (86.) korábban: Zenit (orosz)-Austria Wien (osztrák) 0-0 —————————————- piros lap: Witsel (44., Zenit) A csoport állása: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. FC Porto 3, 3. Austria Wien 1 (0-1), 4. Zenit 1 (1-3) H csoport: Ajax Amsterdam (holland)-AC Milan (olasz) 1-1 (0-0) ————————————————— gól: Denswil (90.), illetve Balotelli (94., 11-esből) Celtic Glasgow (skót)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0) —————————————————— gól: Fabregas (76.) piros lap: Brown (59., Celtic Glasgow) A csoport állása: 1. FC Barcelona 6 pont, 2. AC Milan 4, 3. Ajax Amsterdam 1, 4. Celtic Glasgow 0 para