Bajnokok Ligája: Vitatható piros lap után fordított a Real

Cristiano Ronaldo góljával 2-1-re győzött az Old Traffordon a Real Madrid, ezzel búcsúztatta a Vörös Ördögöket a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az angolok az első félidőben veszélyesebben játszottak, majd a szünet után vezetést is szereztek, de Nani vitatott kiállítását követően fordítani tudott a spanyol gárda. A nap másik meccsén a Borussia Dortmund simán, 3-0-ra verte a Sahtar Donyecket és a legjobb 8 közé jutott. Higuain lövése és labdabirtoklás – a Real irányította egy ideig a játékot az Old Traffordon, de aztán kiderült, hogy a Manchester United sem akar csak védekezni, sőt. Már az első félidőben vezethettek volna a hazaiak, akár van Persie középre lőtt labdájánál, akár Vidic a kapufáról kipattanó fejesénél, veszélyesebb volt a Ferguson-banda. A megérdemeltnek mondható vezető gólt aztán érkezett is a fordulás után nem sokkal, igaz, nem a szokványos módon: a 48. percben Ramos a saját kapuját vette be. Úgy tűnt, a meccs és a továbbjutás kérdése is a United kezében van, de ekkor jött egy ominózus pillanat, az 56. percben Nanit kiállította a török játékvezető, miután a portugál lába Arbeola mellkasával találkozott. A visszajátszások alapján úgy tűnt, inkább a labdára ment a lábát azért igen magasra emelő Nani, de a bíró határozottan mutatta neki, hogy fáradjon az öltözőbe. Ez a mozzanat aztán mindent megváltoztatott, a Real erőre kapott és sorra jöttek a veszélyes helyzetek a hazai kapu előtt, majd a gólok is. Előbb a 66. percben, a csereként beállt Modric lőtt nagy gólt, majd három minutummal később a korábbi nagy kedvenc, Cristiano Ronaldo is betalált (majd nem nagyon ünnepelt), fordítottak a blancók. A United tíz emberrel is ment-hajtott, így az 1000. meccsén játszó Ryan Giggs is kifutotta a “lelkét”, de hiába alakított ki több lehetőséget a haza gárda, nem tudta már bevenni a jól védő Lopes kapuját. A hajrában aztán a Realnak is akadtak komoly helyzetei, Kaká kapufát is szerzett, de az eredmény már nem változott, a Real Madrid 2-1-re nyert Manchesterben, és 3-2-s összesítéssel a legjobb 8 közé jutott a BL-ben. Manchester United – Real Madrid 1-2 (Ramos 48. – öngól, ill. Modric 66., C. Ronaldo 69.) – továbbjutott a Real, 3-2-vel A nap másik meccsén a Borussia Dortmund 3-0-ra győzött az ukrán Sahtar ellen, ezzel a Ruhr-vidéki gárda is ott lesz az elitliga folytatásában, 5-2-s összesítéssel léptek tovább a németek. Borussia Dortmund – Sahtar Donyeck 3-0 (F. Santana 31., Götze 37., Błaszczykowski 59.) – továbbjutott a Dortmund, 5-2-vel csakfoci