BC Mures: óriási győzelem az EuroChallenge-kupa H csoportjának fő esélyese otthonában

Megilletődötten kezdte bemutatkozó mérkőzését a Maros Kosárlabdaklub az EuroChallenge-kupában Minszkben, a Cmoki 15 ezres csarnokában. Személyi hibák, elrontott dobások, eladott labdák az első két percben, amelynek végén Goran Martinic szerezte meg a csapat első két pontját a harmadik számú európai kupasorozatban. Egy perc múlva viszont Mladenovic pontjaival már át is vették a vezetést a Sekulovic-fiúk (4-7). A tigrisek a negyed feléig tudták tartani a lépést, ekkor 11-10-re a házigazdák vezettek, elsősorban a palánk alatti remek játékuknak köszönhetően. Később a fehéroroszok 9 ponttal is elhúztak, az első negyed Mitchell és Lashkevich kosárváltásával ért véget 24-17-el. A második negyedben Martinic mellett Ivanovic is kezdte gyártani a pontokat, de az igazi áttörést Jelenic jelentette, a friss igazolás kezdte hátára venni a csapatot, alig két perc alatt összehordott 11 pontot, amivel 34-nél ki is egyenlített a vásárhelyi alakulat. Srecko Sekulovic szépen forgatta a csapatát, igaz Jucan már három személyi hibánál járt ekkor. A negyed végéig fej-fej mellett haladt a két rivális, az utolsó két másodpercben volt egy-egy gyors triplaváltás, Martinic dudaszós triplája két pontos Maros KK-előnyt jelentett (42-44). A házigazdák kezdték jobban a második félidőt, pillanatok alatt kiegyenlítettek, és át is vették a vezetést, volt megint 6 pontos is az előnyük. Ezt a különbséget tartani tudták egészen a negyed végéig, amikor is Peciukas, Jelenic és Martinic 7-0-ás rohamával a marosvásárhelyiek átvették a vezetést (56-57). A negyed vége megint a Cmokié, Petty utolsó pillanatokban elengedett triplája a vezetésüket eredményezte (61-59). Az utolsó tíz percet is fej-fej mellett kezdték a csapatok, de a negyed közepére a megállíthatatlan Martinic két triplájával és Peciukas távoli dobásával először tettek szert 7 pontos vezetésre a tigrisek (69-76). Hunter és Harper azonban nem hagyta magát, háromra csökkentették a hátrányukat. Sekulovic ekkor időt kért, de ugyancsak a házigazdák dobtak kosarat. Ráadásul Petty pontjaival már csak egy volt a két csapat között (75-76). Az utolsó perc előtt Mladenovic ziccerével hárommal elment a Maros KK, de közel sem volt vége még a találkozónak. Petty megint válaszolt, a triplája egyenlőt ért. Rengeteget hibáztak a házigazdák, 16 másodperccel a vége előtt két pont előnyük volt a vásárhelyieknek, és náluk volt a labda. Martinic azonban elveszítette a játékszert, de a fehéroroszok nem tudtak élni a lehetőséggel, így ugyancsak a tigrisek irányítója lehetett az, aki lezárta az eredményjelzőt két büntetővel. Hatalmas győzelmet aratott így a Maros KK az előzetesen a H csoport esélyesének kikiáltott Cmoki Minszk ellen! Játszottak: * Tsmoki: Benson Jr 17, Petty 15 (3×3), Hunter 11, Harper 10 (1×3), Mirkovic 10 (2×3), Trastsinetski 6, Lashkevich 5, Korshuk 3 (1×3), Ulyanko 2 * BC Mures: Martinic 31 (5×3), Jelenic 16 (3×3), Mladenovic 11, Peciukas 10 (2×3), Ivanovic 8 (1×3), Paltinisanu 4, Mitchell 3 (1×3), Jucan, Lupusavei bcmures.com