BL: négyet rúgott a Bayern a Barcelonának

Simán megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának első mérkőzését a Bayern München kedden este a Barcelona ellen: a 4-0-lal a bajorok nagyjából a továbbjutás kérdését is eldöntötték.

Bayern-Barcelona
A Barcelona régen volt ennyire kevéssé látható egy mérkőzésen, Messi semmit nem tudott hozzáadni csapata teljesítményéhez. Kassai Viktor több ízben tévedett, a német csapat győzelme ezzel együtt is megkérdőjelezhetetlen, még ezzel a gólkülönbséggel is. Azt a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy küzdelmes, jó iramú meccset vív majd egymással a Bayern és a Barcelona Münchenben. Sőt, a két együttes támadószekciójának eredményessége is garancia volt arra, hogy nem egy találat dönt majd az Allianz Arénában. Arra viszont csak kevesen számítottak, hogy a Bayern végül 4-0-ra üti ki a katalán klubot. A németeknek Müller szerzett vezetést még a 25. percben, majd Gomez – vélhetően lesről – duplázta meg a hazaiak előnyét a 48. percben. A meccs játékvezetője, Kassai Viktor ennél a gólnál hibázott, ahogy az első felvonásban kétszer is, amikor kezezés miatt nem ítélt büntetőt a münchenieknek. A katalánok a kétgólos hátrányban megpróbáltak szépíteni, de a mezőnyfölényük ellenére teljesen hatástalanok voltak a kapu előtt. A német védők remekül kivették a játékból Messit, nélküle pedig tehetetlenek voltak a társak. A Barca így a 69. percben lőtt először kapura, a lefújásra pedig ez a szám csak kettőre nőtt. A Bayern ezt kihasználva lőtt még kettőt Robben és Müller révén, így a vége sima 4-0 lett. A jövő heti visszavágónak csak akkor lehet tétje, ha a katalánok legalább négy gólt tudnak lőni a németeknek: a piros-fehérek védekezését látva ez viszont szinte elképzelhetetlen. Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés: Bayern München – Barcelona 4-0 * Gólszerző: Müller (25.), Gomez (48.), Robben (74.). Müller (82.) * Bayern München: Neuer – Alaba, Dante, Boateng, Lahm – Schweinsteiger, Javi Martinez – Ribery (Shaqiri, 89.), Müller (Pizarro, 83.), Robben – Gomez (Luiz Gustavo, 71.). Vezetőedző: Jupp Heynckes. * Barcelona: Valdes – Jordi Alba, Bartra, Piqué, Dani Alves – Iniesta, Busquets, Xavi – Pedro (David Villa, 83.), Messi, Sanchez. Vezetőedző: Tito Vilanova. * Sárga lap: Gomez (37.), Javi Martinez (46.), Schweinsteiger (87.) illetve Bartra (39.), Sanchez (87.), Jordi Alba (89.), Iniesta (92.) mediatica | sport24