Búcsúzott a Kolozsvári CFR az Európa-ligától: a Dinamo odajuttatta, a Dinamo kiütötte

Hazai pályán is kikapott a Kolozsvári CFR a Dinamo Minszktől a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőkörében, így búcsúzott a sorozattól. Az eredmény: 0-2 (0-0) – továbbjutott a Minszk 3-0-lás összesítéssel. Az erdélyi alakulat a 26. perctől kezdve emberhátrányban játszott, miután Rada második gyilkos belemenését piros lappal “jutalmazta” a játékvezető. A Fehéroroszországban elszenvedett 1-0-lás vereség után a CFR nem tudta felvenni a harcot riválisával hazai környezetben sem, bár helyzetei azért voltak. Már a 19. percben gólt szerezhettek volna a kolozsváriak, Negruţ lövését azonban remek érzékkel hárította Gutor. Három perc múlva Monroy és Costea is kísérletezhetett, eredménytelenül. A 26. percben aztán bekövetkezett a már említett kiállítás, és ettől kezdve teljesen megváltozott a helyzet.

A 30. percben már a Dinamo próbált bevarrni egy gólt Felgueiras kapujába, a Romániában az Astránál és a Brassói FC-nél is megfordult Csigozie Udoji azonban fölé lőtt (ő volt egyébként, aki ellen szabálytalankodott Rada a kiállítását megelőzően). Szünet előtt a CFR még egyszer villant, Tadé lövését azonban elkapta Gutor. Szünet után a kolozsváriak többet kockáztattak, hiszen gólt kellett lőniük. Veszélyes helyzetet azonban mégis az ellenfél dolgozott ki hamarabb, az 58. percben Adamovicot blokkolták a bordópiros mezes játékosok. Védelmük azonban egyre inkább fellazult, a rivális tíz perc alatt lőtt két gólt, igaz, mindkettőt rögzített helyzetből: a 71. percben Igor Sztaszevics szabadrúgásból, a 81-ben Csigozie Udoji büntetőből vette be Felgueiras kapuját. A 11-esnél Camora szabálytalankodott. A Kolozsvári CFR ezzel búcsúzik az Európa-ligától, amelyben mint ismert úgy szerzett részvételi jogot, hogy a helyezése alapján erre érdemes Dinamo Bukarest csődvédelmet kért, és emiatt nem indulhatott a nemzetközi színtéren. ► mediatica