Dortmundi feltámadás: időn túl fordítottak a németek

A labdarúgó BL negyeddöntőjének visszavágóin: Borussia Dortmund-Málaga 3-2 és Galatasaray-Real Madrid 3-2. Borussia Dortmund (német)-Málaga (spanyol) 3-2 (1-1) Továbbjutott: a Dortmund 3-2-es összesítéssel. Dortmundban a hazaiaknak volt néhány helyzetük, de mégis a Málaga jutott vezetéshez a 25. percben Bender góljával. De ettől csak jobb lett a játék, a Dortmund feljebb kapcsolt, és Lewandowski még a félidő előtt egyenlített egy lendületes támadásból. A szünet után mindkét csapat hosszú hajrába kezdett, főképp a Dortmund, hiszen az idegenben lőtt góllal a spanyol csapat volt a továbbjutó. A németek mintha az egy meccs alatt kihagyott helyzetek rekordját akarták volna megdönteni, és ennek nem szokott jó vége lenni. Most sem lett, a Málaga szerzett gólt, Eliseu rúgta a kapuba a 82. percben: 2-1 a vendégek javára. És ekkor elképesztő négyperces hosszabbítás következett. Először egyenlített a Dortmund Reus góljával, majd a következő percben Augusto megszerezte a vezetést. A Dortmund két perc alatt fordított, és 3-2-re nyert, azaz 3-2-es összesítéssel jutott a BL elődöntőjébe. Galatasaray (török)-Real Madrid (spanyol) 3-2 (0-1) Továbbjutott: a Real Madrid 5-3-as összesítéssel Isztambulban a vendég Real Madrid olyan támadásokkal kezdte a meccset, mintha nem három gól lenne az előnye, hanem neki kellene ledolgoznia a hátrányt, és a 8. percben Kedira beadásából Ronaldo közvetlen közelről a hálóba pöccintette a labdát; ekkor már tényleg lefutottnak lehetett minősíteni a találkozót. A török csapatnak ötöt kellett volna rúgnia a továbbjutáshoz, de akkor annyira nem volt esélye, hogy a szurkolók néha azt kérdezgethették: hol van az az egy? Mármint gól. Aztán lett: Eboué az 57. percben szép találattal egyenlített. A hazai közönséget ki kell szolgálni, hajtott hát a Galatasaray, és fantasztikus percek következtek: a hetvenegyedikben, Sneijder talált a madridi kapuba, a hetvenkettedikben pedig Drogba szépségdíjas sarkazása után tomboltak a lelátók. Végül Ronaldo rúgott még egy gólt. Tehát győzött a Galatasaray 3-2-re, de 5-3-as összesítéssel a Real Madrid jutott a BL elődöntőbe. MTI