Európa Liga: Hosszabbításban jutott elődöntőbe a Manchester United

A Manchester United küszködve jutott négy közé a labdarúgó Európa Ligában, miután a negyeddöntő csütörtöki visszavágóján hosszabbítás után 2-1-re győzte le az Anderlechtet.

A Vörös Ördögök Henrih Mhitarjan találatával korán előnybe kerültek, ám Sofiane Hanni még az első játékrészben egyenlített. Bár az angolok előtt számos lehetőség adódott, nem tudták lezárni a párharcot rendes játékidőben. A hosszabbításban végül az a Marcus Rashford döntött, aki több nagy helyzetet kihagyott korábban. Ezzel a manchesteriek vezetőedzője, José Mourinho sorozatban kilencedik hazai pályán lejátszott európai kupamérkőzését nyerte meg, köztük a Manchester United hat szezonbeli összecsapását az Old Traffordon.

Még egy párharc dőlt el hosszabbításban: az Ajax 0-3 után emberhátrányban két gólt rúgott a ráadásban a Schalke 04 vendégeként. A Besiktas és a Lyon párharcában még az összesen 210 játékperc sem volt elég a döntéshez, végül tizenegyespárbajban a francia együttes kerekedett felül a nyolcadik sorozatban.

A Celta Vigo egyedüli csapatként jutott már a rendes játékidőben a legjobb négy közé a Genk elleni döntetlennel.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

• Besiktas (török)-Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) – 11-esekkel: 6-7. Továbbjutott: a Lyon 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.
    gól: Talisca (27., 58.), illetve Lacazette (34.)
  • Schalke 04 (német)-Ajax Amsterdam (holland) 3-2 (0-0, 2-0, 3-0) – hosszabbítás után. Tj.: az Ajax, 4-3-as összesítéssel.
    g.: Goretzka (53.), Burgstaller (56.), Caligiuri (101.), illetve Viergever (111.), Younes (120.)
    kiállítva: Veltman (80., Ajax.)
  • Genk (belga)-Celta Vigo (spanyol) 1-1 (0-0). Tj.: a Celta Vigo, 4-3-as összesítéssel.
    g.: Trossard (67.), illetve Sisto (63.)
  • Manchester United (angol)-RSC Anderlecht (belga) 2-1 (1-1, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után. Tj.: a Manchester United, 3-2-es összesítéssel.
    g.: Mhitarjan (10.), Rashford (107.), illetve Hanni (32.)