Európa Liga – Könnyű csoportban a FCSB


Monacóban pénteken elkészítették a labdarúgó Európa Liga 48 csapatos főtáblájának sorsolását, amelyen a magyar érdekeltségű csapatok mindegyike olyan csoportba került, melyből lehet esélye a továbbjutásra.

A Kleinheisler Lászlót foglalkoztató kazah Asztana a spanyol Villareallal, az izraeli Makkabi Tel-Avivval és a cseh Slavia Prahával került azonos négyesbe.

Szalai Ádám és a Hoffenheim a portugál Braga, a bolgár Ludogorec és a török Basaksehir ellen lép pályára, Kádár Tamás klubja, az ukrán Dinamo Kijev pedig a svájci Young Boyst, az utolsó selejtezőkörben a Videotont búcsúztató szerb Partizan Beogradot, valamint az albán Skënderbeut kapta ellenfélül.

A negyedik magyar válogatott játékost, Korhut Mihályt foglalkoztató izraeli Hapoel Beer-Seva a cseh Viktoria Plzen, a román FCSB (ex-Steaua), valamint a svájci Lugano ellen küzdhet a továbbjutásért.

A Dárdai Pál edzette német Hertha BSC a spanyol Athletic Bilbao révén kapott topligás ellenfelet is – mellette az ukrán Zorja Luhanszk és a svéd Östersunds lesz az ellenfele.

A legérdekesebbnek az E csoport tűnik, amelyben a francia Lyon, az angol Everton és az olasz Atalanta mellé a ciprusi Apollon Limasszolt sorsolták.

A csoportkör szeptember 14-től december 7-ig tart, az első két-két helyezett jut a legjobb 32 közé, ahol csatlakoznak hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportharmadikjai.

A sorozat fináléját 2018. május 16-án vívják Lyonban.

Az EL-csoportok beosztása:
* A csoport: Villareal (spanyol), Makkabi Tel-Aviv (izraeli), Asztana (kazah), Slavia Praha (cseh)
* B csoport: Dinamo Kijev (ukrán), Young Boys (svájci), Partizan Beograd (szerb), Skënderbeu (albán)
* C csoport: Braga (portugál), Ludogorec (bolgár), Hoffenheim (német), Basaksehir (török)
* D csoport: Milan (olasz), Austria Wien (osztrák), Rijeka (horvát), AEK Athén (görög)
* E csoport: Olympique Lyon (francia), Everton (angol), Atalanta (olasz), Apollon Limasszol (ciprusi)
* F csoport: FC Köbenhavn (dán), Lokomotív Moszkva (orosz), Sheriff Tiraspol (moldovai), Fastav Zlín (cseh)
* G csoport: Viktoria Plzen (cseh), FCSB (román), Hapoel Beer-Seva (izraeli), Lugano (svájci)
* H csoport: Arsenal (angol), BATE Boriszov (fehérorosz), 1. FC Köln (német), Crvena zvezda (szerb)
* I csoport: Salzburg (osztrák), Olympique Marseille (francia), Guimaraes (portugál), Konyaspor (török)
* J csoport: Athletic Bilbao (spanyol), Hertha BSC (német), Zorja Luhanszk (ukrán), Östersunds (svéd)
* K csoport: SS Lazio (olasz), AC Nice (francia), Zulte Waregem (belga), Vitesse (holland)
* L csoport: Zenit (orosz), Real Sociedad (spanyol), Rosenborg (norvég), Vardar Szkopje (macedón)

MTI

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!