Fehérvár Enthroners: Magabiztos győzelem a felkészülési mérkőzésen

A Fehérvár Enthroners amerikai football club vasárnap lépett pályára a második felkészülési mérkőzésén. Az első mérkőzésen február 22-én a Dabas Sparks otthonából 28:43-as végeredménnyel győztesen tért haza a Fehérvári gárda. Ezen a hétvégén a Pécsbánya Trooperst fogadták Sárszentmihályon. (A székesfehérvári pályák foglaltsága miatt a hazai mérkőzéseket itt játssza az Enthroners.) A kétórai kezdésre ennek ellenére szép számban gyülekeztek a szurkolók. A vendégek kezdőrúgása után visszahordásból jó pozíciót ért el a spec tim, ezzel lendületet adva a támadó egységnek. Erős Márk irányításával erőteljesen haladt előre a támadás és nem kellett sokat várni az első pontszerzésre. Erős egy dobócsellel a pálya bal oldalára kényszerítette ellenfeleit, majd az offenz fal blokkjainak köszönhetően jobb oldalon megszökve a mezőnytől touchdownt futott. Sikeres jutalompont rúgással 7:0 volt az állás. Ezután próbálkozhattak a vendégek, de nem engedte kibontakozni őket a védősor, így elvesztették a támadási lehetőséget.

Belendült az Enthroners, Sándor Gergő majd Horváth Előd is eredményes elkapással ajándékozta meg a közönséget módosítva az állást 19:0-ra. A szünet előtt Pécsnek is volt egy szép megmozdulása 19:7-tel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után már nem hagytak levegőt a Koronázó fiúk a pécsi katonáknak folyamatosan meghiúsítva minden próbálkozást. Az Enthroners megállíthatatlanul tört előre beállítva a 61:7-es végeredményt. A meccs végén bebizonyították, hogy a kemény páncél alatt érző szív dobog, meg ajándékozták a csapat munkáját segítő hölgyeket nőnap alkalmából, ezzel is kifejezve hálájukat a sok segítségért, szeretetért valamint a mérkőzések utáni házi sütikért. Fotó: Márkus Mandula