Félbeszakadt a meccs Segesváron – 4. liga

Kapunyitás volt a hétvégén a Maros megyei 4. ligás labdarúgó-bajnokságban, és mindjárt az első fordulóban gondok voltak a sereghajtó Segesvár mérkőzésén. A Marosoroszfalu elleni találkozó félbeszakadt a 33. percben, miután a házigazdák, akik amúgy sem tudtak tizenegy játékost nevezni a találkozóra, sérülések miatt úgy megfogyatkoztak, hogy nem teljesítették a szabályzatnak a minimális játékoslétszámra vonatkozó előírását. Ez a hivatalos magyarázat, ugyanakkor nem lehet eltekinteni attól a ténytől, hogy a vendégek ekkor már 7-0-ra vezettek, és a házigazdák talán úgy akarták elkerülni a történelmi vereséget, hogy játékosaik rendre sérültet jelentettek, akik nem tudják folytatni a játékot.

A 18. forduló amúgy két kiegyensúlyozott találkozót tartogatott a közönségnek: Marosludason az éllovas a címtartó Nyárádtővel találkozott, és gólgazdag mérkőzésen győzött, míg az idei első játéknap marosvásárhelyi rangadóján a házigazda Gaz Metan két védelmi hibát kihasználva nyert az MSE ellen és ezzel megelőzte a tabellán.

A 18. forduló eredmények:

Marosvásárhelyi Gaz Metan – Marosvásárhelyi MSE 3-1, Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor – Kutyfalva 1-0, Marosvásárhelyi ASA II – Dános 5-0, Nagysármás – Mezőméhes 3-1, Segesvár – Marosoroszfalu 0-7 (a 33. percben félbeszakadt), Náznánfalva – Nyárádszereda 1-2, Szováta – Marosvásárhelyi Atletic 3-2, Marosludas – Nyárádtő 6-3.