Forma-1: Vettel nyerte a Malajziai Nagydíjat

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte az idei Forma-1-es szezon második futamát, a vasárnapi Malajziai Nagydíjat, ezzel a vb-pontversenyben is az élre állt. A 25 éves háromszoros vb-győztes versenyző mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber végzett a második, Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája pedig a harmadik helyen. Vettel pályafutása 27. futamgyőzelmét aratta. A múlt heti ausztráliai idénynyitón győztes Kimi Räikkönen, a Lotus finn versenyzője ezúttal hetedik lett, míg Fernando Alonso, a Ferrari kétszeres világbajnok spanyol pilótája pályafutása 200. versenyén egy kör után kiesett. A versenyt szemerkélő esőben, nagyrészt száraz pályán kezdhették meg a pilóták. Az élről induló Vettel tökéletesen kapta el a rajtot, Felipe Massa és Fernando Alonso igyekezett tapadni rá, az ötödik helyről startoló Webber azonban meglepte a két ferrarist, és a második kanyarban megelőzte őket. Alonso autójának első szárnya ekkor már lógott, a pályafutása 200. futamán résztvevő spanyol pilóta a második kanyarban összeért Vettel Red Bulljával, ekkor sérült meg az első légterelője. A második kör elején, a célegyenesben aztán eltört és leszakadt az autóról az első szárny, ezzel a spanyol versenyző számára véget ért a nagydíj. Az első hat sorrendje így Vettel, Webber, Massa, Hamilton, Jenson Button (McLaren), Nico Rosberg (Mercedes) volt. Vettel a hatodik körben járt először a boxban, és ugyanígy tett Massa is, mindketten száraz pályára alkalmas gumit kaptak. Egy körrel később Webber és Hamilton is cserélt, és ekkorra már a mezőny nagy része túl volt a kiállásokon. A 10. körben Webber, Vettel, Hamilton, Rosberg, Button, Nico Hülkenberg (Sauber), Massa, Romain Grosjean (Lotus), Sergio Perez (McLaren), Kimi Räikkönen (Lotus) volt az első tíz sorrendje. A következő tíz körben az élmezőnyben nem történt helycsere, majd a 20. körben Webber érkezett ismét a boxba, egy körrel később Massa és Grosjean, majd Hamilton és Button, illetve Vettel és Rosberg cserélt kereket. A kiállások után maradt a Webber, Vettel, Hamilton, Rosberg sorrend az első négy helyen. A versenytáv felének eléréséig nem változott az állás, majd a 31. körben Hamilton, eggyel később Webber, illetve Vettel is a boxban járt. A vb-címvédő csak a negyedik helyre tudott visszajönni, az élen az eggyel kevesebbszer kiálló Button állt. Utóbbit a 35. kör elején megelőzte Webber, majd Hamilton is, Button pedig behajtott a boxba, a szerelők azonban elrontották a kerékcseréjét, a jobb első abroncsot nem sikerült rögzíteniük, így a brit elbukta a lehetőséget a jó pozíció megszerzésére. Vettel a 39. kör elején a célegyenesben megelőzte Hamiltont, és visszavette a második helyet, a brit pedig 14 körrel a leintés előtt ismét kiállását. Őt Vettel és Rosberg követte, majd az élről Webber is kiállt, és egy hajszállal Vettel elé jött vissza a pályára. A Red Bull két pilótája nagy csatába kezdett egymással, tíz körrel a verseny vége előtt pedig Vettel egy nagyon erőszakos manőverrel átvette a vezetést, majd a célba érkezésig megőrizte az első helyet. A vb-pontversenyben két futam után Vettel mögött az ezúttal hetedikként záró Räikkönen lett a második, Webber pedig a harmadik. A szezon április 14-én, a Kínai Nagydíjjal folytatódik. Malajziai Nagydíj (56 kör/310,408 km, a formula1.com alapján): 1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:38:56.681 óra 2. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 4.2 másodperc hátrány 3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 12.1 mp h. 4. Nico Rosberg (német, Mercedes) 12.6 mp h. 5. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 25.6 mp h. 6. Romain Grosjean (francia, Lotus) 35.5 mp h. 7. Kimi Räikkönen (finn, Lotus) 48.4 mp h. 8. Nico Hülkenberg (német, Sauber) 53.0 mp h. 9. Sergio Perez (mexikói, McLaren) 1:12.3 perc h. 10. Jean-Eric Vergne (francia, Toro Rosso) 1:27.1 p h. leggyorsabb kör: Perez 1:39.199 perc 1. rajtkocka: Vettel A világbajnoki pontversenyek állása 2 futam után (még 17 van hátra): pilóták: 1. Sebastian Vettel 40 pont 2. Kimi Räikkönen 31 3. Mark Webber 26 4. Lewis Hamilton 25 5. Felipe Massa 22 6. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 18 7. Nico Rosberg 12 8. Romain Grosjean 9 9. Adrian Sutil (német, Force India) 6 10. Paul di Resta (brit, Force India) 4 11. Nico Hülkenberg 4 12. Sergio Perez 2 13. Jenson Button (brit, McLaren) 2 14. Jean-Eric Vergne 1 csapatok: 1. Red Bull 66 pont 2. Lotus 40 3. Ferrari 40 4. Mercedes 37 5. Force India 10 6. McLaren 4 7. Sauber 4 8. Toro Rosso 1 MTI