Kiesett a Bayern a Német Kupából

A Borussia Dortmund 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel kiejtette a Bayern Münchent a labdarúgó Német Kupa keddi elődöntőjében. A müncheni összecsapáson a hazaiak szereztek vezetést az ex-dortmundi Robert Lewandowski góljával, de a vendégek negyedórával a vége előtt egyenlítettek. A hosszabbítás utolsó 12 percében kiállítás miatt emberhátrányban futballozott a Borussia, de kihúzták a büntetőkig. A 11-esek során a bajor gárda egyik játékosa sem talált a kapuba: Philip Lahm és Xabi Alonso elcsúszott a lövés pillanatában, így ők a kaput sem találták el, Mario Götze lövését kivédte a dortmundi kapus, míg Manuel Neuer a keresztlécre bombázta a labdát.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a Bayernnél a háromhetes sérüléséből felépült Arjen Robben csereként pályára lépett, de 16 perc játék után ismét megsérült, így le kellett cserélni. Német Kupa, elődöntő: Bayern München-Borussia Dortmund 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 0-2 gól: Lewandowski (30.), illetve Aubameyang (75.) piros lap: Kampl (108., Borussia Dortmund) Szerda: Arminia Bielefeld (III: osztályú)-VfL Wolfsburg 20.30* MTI * magyarországi idő szerint