Lealázták a Barcát, 0-7! – német-német BL-döntő Londonban

A Barcelona nemhogy a bravúrra, de még a szép búcsúra sem volt képes a Bajnokok Ligájában. Összejött a tiszta német BL döntő. Egy percig sem veszélyeztette semmi a Bayern München továbbjutását a Bajnokok Ligája szerdai visszavágóján. A Barca a múlt heti 0-4 után hitehagyottan, Messivel a kispadon játszott a találkozón szinte végig. A németek uralták a meccset, helyzeteket dolgoztak ki, és a második félidőben végképp megpecsételték a katalánok sorsát. A 46. percben Robben hozta szokásos gólját (összesítésben 5-0), majd Piquet szerencsétlen mentési kísérlete akadt be Valdes kapujába a 72. percben (összesítésben 6-0). A 74. percben tovább folytatódott a Barca számára a pokol: Müller fejjel vette be a hazaiak kapuját (7-0 összesítésben). A vége 3-0-s Bayern győzelem, összesítésben a bajorok 7-0-val ütötték ki a teljes széteső és önmagára cseppet sem emlékeztető FC Barcelonát. A keddi elődöntőben a Real Madrid 2-0-ra verte a Dortmundot, ami a németek 4-3-as továbbjutását hozta magával. Mindez tehát azt jelenti, hogy május 25-én tiszta német finálét rendeznek a londoni Wembley stadionban, így a várhatóan 100 ezernél is több német érkezésére máris készülhet a brit rendfenntartás. A Bayern a tavalyi tizenegyesekkel elbukott döntő után javíthat, míg a Dortmund az 1997-es Bajnokok Ligája győzelme után jutott el ismét a fináléig. A német foci drukkereinek álomdöntő a köbön: 2013. május 25-én Bayern München-Borussia Dortmund. ma.hu