Lecsúszott lövéssel jutott tovább a Real Madrid a BL-ben

Elsőként a Real Madrid és a Manchester City jutott be a nyolcaddöntőbe a Bajnokok Ligájában, miután a csoportkör negyedik fordulójában előbbi a Paris Saint-Germaint, utóbbi a Sevillát győzte le.

Az A csoport madridi rangadóján egyetlen gól esett, amelyet a 35. percben a két perccel korábban csereként beállt Nacho szerzett, aki valószínűleg csak középre adni szerette volna a labdát, de az végül a kapuban kötött ki. A találkozón a madridiak nem játszottak igazán jól, ennek ellenére meg tudták őrizni előnyüket a lefújásig. A madridi továbbjutáshoz az is kellett, hogy a csoport másik meccsén a Sahtar Donyeck 4-0-ra nyerjen a Malmö ellen.

Nacho gólöröme
A Manchester City – mely vereséggel kezdte a sorozatot – a D csoportból jutott tovább, miután a Sevilla ellen simán, 3-1-ra győzött idegenben, míg a négyes másik találkozóján a Borussia Mönchengladbach nem tudott győzni a Juventus ellen. A sevillai meccsen a vendégek 11 perc után már 2-0-ra vezettek, s hiába szépített a hazai gárda, a félidőre ismét két gól volt a két csapat közötti különbség, s ez maradt a végéig. A Juventus – mely győzelemmel szintén továbbjuthatott volna – az első félidő nagy részében gyengén játszott, a német csapat vezetéshez is jutott, ám a félidő hajrájában szépségdíjas góllal egyenlített a legutóbb döntős olasz együttes. A fordulás után jól kezdett a Juve, Hernanes meggondolatlansága után azonban emberhátrányba került, a meccs hátralévő 30 percében pedig már csak a védekezésre maradt ereje.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A csoport: * Real Madrid (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-0 (1-0) gól: Nacho (35.) * Sahtar Donyeck (ukrán)-Malmö (svéd) 4-0 (1-0) g: Gladkij (29.), Srna (48.), Alves da Silva (55.), Teixeira (73.) Az állás: 1. Real Madrid 10 pont – már továbbjutott 2. Paris Saint-Germain 7 3. Sahtar Donyeck 3 (4-8) 4. Malmö 3 (1-8) B csoport: * Manchester United (angol)-CSZKA Moszkva (orosz) 1-0 (0-0) g: Rooney (79.) * PSV Eindhoven (holland)-VfL Wolfsburg (német) 2-0 (0-0) g: Locadia (55.), de Jong (86.) Az állás: 1. Manchester United 7 pont 2. PSV Eindhoven 6 (6-6) 3. VfL Wolfsburg 6 (4-4) 4. CSZKA Moszkva 4 C csoport: * Benfica (portugál)-Galatasaray (török) 2-1 (0-0) g: Jonas (52.), Luisao (67.), illetve Podolski (58.) piros lap: Gaitan (85., Benfica) * Asztana (kazah)-Atlético Madrid (spanyol) 0-0 Az állás: 1. Benfica 9 pont 2. Atlético Madrid 7 3. Galatasaray 4 4. Asztana 2 D csoport: * Borussia Mönchengladbach (német)-Juventus (olasz) 1-1 (1-1) g: Johnson (18.), illetve Lichtsteiner (44.) piros lap: Hernanes (53., Juventus) * Sevilla (spanyol)-Manchester City (angol) 1-3 (1-3) g: Tremoulinas (25.), illetve Sterling (8.), Fernandinho (11.), Bony (36.) Az állás: 1. Manchester City 9 pont – már továbbjutott 2. Juventus 8 3. Sevilla 3 4. Borussia Mönchengladbach 2 MTI