MOL-liga: Az érsekújváriak bejutottak a rájátszásba

Hétfőn, a jégkorong MOL-liga alapszakaszának utolsó játéknapján alakult ki a rájátszás mezőnye.

MOL-Liga-rájátszás
Az érsekújváriak a sereghajtó Újpest otthonában teljesítették az elvárásokat. „Tudtuk, hogy ezen a meccsen mindenképpen nyernünk kell. Fontos volt, hogy 0:1-nél sem ijedtünk meg, és fordítani tudtunk. A harmadik harmadban már az volt a lényeg, hogy játékosaink ne sérüljenek meg, hiszen a hét végén kezdődik a rájátszás” – nyilatkozta a párharc befejezése után Róbert Spišák, az érsekújváriak trénere. Eredmények: * Újpest–HC Érsekújvár 1:5 (1:2, 0:2, 0:1). Gólszerzők: Turbucz (7.), ill. Baron (17., 50.), Mamonovs (18., 38.), ill. Szilágyi (15.), M. Štefanka (27.) * HSC Csíkszereda–Dab. Docler Dunaújváros 5:2 (1:1, 3:1, 1:0). Gólszerzők: Hurtaj (6.), Góga (25.), Molnár Zs. (39.), Mihály E. (40.), Kmiť (46.), ill. Gröschl (10.), Nagy R. (30.). * Corona Brassó–FTC-ESMTK 6:3 (3:0, 2:3, 1:0). Gólszerzők: Nagy Cs. (12., 45.), Wehrs (17.), Bonar (19.), Pjasernko (29.), Antal Zs. (31.), ill. Géczi (28.), Hegyi (29.), Horváth D. (32.). Az alapszakasz végeredménye: 1. Dab. Docler 106 pont, 2. Miskolc 91, 3. HSC Csíkszereda 86, 4. HC Érsekújvár 85, 5. Brassó 85, 6. Ferencváros-ESMTK 31, 7. Újpesti TE 20. Megjegyzés: Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzések eredményei döntöttek a sorrendről. Az elődöntő párosítása: HSC Csíkszereda–HC Érsekújvár, Dab. Docler Dunaújváros–Miskolci Jegesmedvék. Érdekességnek számít, hogy az alapszakasz győztese a másik három elődöntős közül választott magának ellenfelet. A szombaton kezdődő elődöntő-sorozat az egyik csapat harmadik győzelméig tart. para