Nagyon nem erre számított az ASA – most mi lesz?

Döntetlenre áll a Marosvásárhelyi ASA – Voluntari FC mérkőzés a labdarúgó 1. liga 8. fordulójában. A játéknap nyitómérkőzésén meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, még a 4. percben, Pancu révén: a veterán futballista vén róka módjára kihasználta Bejan bizonytalankodását, és a Balauru kapus kirúgásából érkező labdát kegyetlenül bevarrta a másik irányban elvetőtő Stancioiu kapujába. (Az elmúlt évadban a Rapidnál szerepelt Pancu egy év után lőtt gólt újra az 1. ligában!)

Az ASA viszonylag hamar egyenlített, öt perccel később Ramiro Costa a kapu előteréből küldte hálóba a Brandan-Hanca útvonalon közlekedő játékszert. Eredmény az első 45 perc után: ASA – Voluntari 1-1. A mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Vasile Miriuta vezetőedző arról beszélt, azt szeretné, hogy már a nyitányon gólt szerezzenek, hogy megkönnyítsék a dolgukat. Tíz percen belül volt is gól, más kérdés, hogy ők is kaptak közben egyet – erre pedig nagyon nem számítottak. mediatica