Nagyvadat ejtettek a Tigrisek

Fotó: DigiSport

Nagyszerű győzelmet szerzett a Maros Kosárlabdaklub Nagyváradon, a bajnok otthonában, a férfi Nemzeti Liga 12. fordulójában, szombat este, egyben visszavágott a pontvadászat nyitófordulójában hazai pályán elszenvedett vereségért.

A házigazdák ezen a mérkőzésen is nélkülözni kényszerültek a sérült Mandache, Barnette és Nicoară játékát, a marosvásárhelyieknél Mohammed betegség miatt továbbra is igazolt hiányzó. Visszatérőként a váradi csapatban Pasalic, a marosvásárhelyiben Gajovic vitézkedett, utóbbi szerződtetését csütörtökön jelentették be, és szombaton már pályára is lépett.

A Tigrisek nagyon magabiztos játékkal rukkoltak elő, sokáig több ponttal vezettek, aztán a házigazdák az utolsó negyedben kiegyenlítettek, így izgalmas lett a hajrá. A marosvásárhelyiek azonban nem hátráltak meg, az utolsó két percben újra átvették a vezetést, és meg is őrizték azt a végéig.

Az eredmény: Nagyváradi CSM CSU – Maros Kosárlabdaklub 66:71 (17-16, 14-21, 19-18, 16-16). A legjobb pontszerzők: Ţibîrnă (16), Zeno (11), illetve Barham (18) és Martinic (16).

További eredmények a férfikosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójából: Galaci Phoenix – BCM U Piteşti 95:73, Bukaresti Steaua CSM – Nagybányai Municipal Olimpic 119:68, Kolozsvári U – Temesvári KK 98:81.

A ranglistán: 1. Kolozsvár 21 pont (10/1), 2. Steaua CSM 21 (10/1), 3. Nagyszeben 17 (7/3), 4. Nagyvárad 17 (6/5), 5. Piteşti 17 (6/5), 6. Maros KK 16 (5/6), 7. Temesvár 16 (5/6), 8. Galac 15 (4/7), 9. Craiova 13 (3/7), 10. Nagybánya 12 (1/10), 11. Dinamo 12 (2/8).