Női kézi BL: a Győr és a Fradi is középdöntős

A Győri Audi Eto KC könnyed győzelmet aratott az osztrák Hypo NÖ felett a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ezzel bejutott a középdöntőbe. A Ferencváros legyőzte a Thüringert, és mivel a Fleury nyert a Koprvinica ellen, már az FTC is biztos középdöntős. A győriek hazai pályán 37:16-ra nyertek a BL-ben még nyeretlen bécsi Hypo ellen. A két együttes múlt heti, ausztriai találkozóját 29:21-re nyerte a Győr, amely a hét közben bajnoki rangadót vesztett a szintén BL-résztvevő FTC otthonában. A csallóközaranyosi Tóth Erzsébet mellett Mehlmann Ibolyát, Hajgató Annát és Kiss Kittit is foglalkoztató, egykoron szebb éveket megélt, nyolcszoros BEK-, illetve BL-győztes, Kovács Ferenc edzette osztrák gárda szerdán este az Union Korneuburg otthonában kapott ki 26:24-re. A Hypo utoljára 1993. március 22-én szenvedett vereséget az osztrák pontvadászatban, azóta sorozatban 384 találkozót vívott meg győztesen.

A vasárnapi győri meccs sem tartogatott sok jót a BL-ben nyeretlen Hypónak, amely csak 4:0-s hazai vezetésnél talált először a kapuba. A 26. percben már nyolc góllal vezetett a Magyar Kupa-győztes ETO, a szünetben is 17:9 volt az állás. Fordulás után tíz gólra nőtt a hazai előny (19:9), Jana Knedlíková, Heidi Löke és Tomori Zsuzsanna pedig egyaránt négy gólnál tartott. Számolatlanul jöttek a további győri találatok, az osztrák együttes 18 perc alatt mindössze kétszer volt eredményes. Ambros Martin csapata végül magabiztosan hozta a kötelezőt, a meccs legjobbja a hét-hét gólig jutó Tomori és Löke lett. Az ötször Szlovákia legjobb kézilabdázójának válaszott Tóth Erzsébet, aki egy hete tíz gólt vágott a Győrnek, most csak három találatig jutott, mindhárom gólját hetesből szerezte. A Győr sikerével bejutott a 12-es középdöntőbe. A B csoportban szintén középdöntőbe került a Ferencváros, amely még szombaton nyert hazai pályán 32:28-ra a német bajnok Thüringer ellen. Mivel a csoport vasárnapi meccsén a Fleury legyőzte a Podravka Koprvnicát, a Fradi továbbjutása is biztossá vált. A csoportokból az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, a negyedik helyezettek az EHF-kupában folytathatják. MTI