Norvégia Európa-bajnok, Hollandiáé az ezüst, Franciaországé a bronz

A norvég válogatott megszerezte történelme hetedik Európa-bajnoki címét, miután vasárnap este Göteborgban 30-29-re legyőzte Hollandia csapatát. A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság bronzmeccsén Franciaország 25-22- re nyert Dánia ellen. A pénteki helyosztón Románia 23-22-re legyőzte Németországot és az ötödik helyen zárta az Eb-t.

Norvégia még 1998, 2004, 2006, 2008, 2010, 2014-ben is Európa legjobb csapata volt. A világbajnoki ezüstérmes Hollandia nagy csatában maradt alul a döntőben.

A meccset a hollandok kezdték jobban, és 13-9-re is vezettek, ám a norvégok egy 5-0-s sorozattal fordítottak, és a szünetben 15-15-re állt a meccs. A második félidőben 19-ig tartották az eredményt a hollandok, ám onnan 26-21-re mentek a norvégok, és bár az utolsó percre egy gólra feljöttek a hollandok és az egyenlítésért támadhattak, nem sikerült, a norvégok 30-29-es szoros, de megérdemelt győzelmet arattak.

A meccs MVP-je a 12 gólig érő Nora Mork volt.

A csapatok:
* Norvégia: Kari Aalvik Grimsbo (9 kivédett labda), Silje Solberg (5 kivédett labda) – Emilie Hegh Arntzen 3 gól, Veronica Kristiansen 2, Nora Mork 12, Stine Oftedal 2, Malin Aune, Vilde Ingstad, Marit Malm Frafjord 5, Silje Waade 2, Amanda Kurtovic, Camilla Herrem 4, Sanna Solberg, Marta Tomac.
* Hollandia: Tess Wester (16 kivédett labda), Jasmina Jankovics – Jessy Kramer, Laura van der Heijden 3, Debbie Bont, Lois Abbingh 3, Sanne van Olphen 2, Danick Snelder 6, Lynn Knippenborg, Yvette Broch 2, Maura Visser 1, Cornelia Groot 5, Kelly Dulfer, Michelle Goos 2, Angela Malestein 1, Estavana Polman 4.

Játékvezetők: Victoria Alpaidze és Tatiana Berezkina (Oroszország).

Nem fért kétség a francia csapat bronzérméhez

A kisdöntőben Franciaország 25-22-re nyert Dánia ellen, és megszerezte a bronzérmet. A francia csapat győzelméhez nem fért kétség, elejétől végig irányították a küzdelmet.
Az olimpiai ezüstérmes franciák a meccs elején 5-0-ra elhúztak, majd 10-3-ra is vezettek, a szünetre 14-9 lett. A második félidőben 16-15-re is feljöttek a dánok, de egyenlíteniük nem sikerült, a franciák 22-18-on is voltak, és bár óriási küzdelemben, kétemberes hátrányban is gólt lőve, a dánok még hoztak egy 1-4-es etapot, és 23-22-re ledolgozták a hátrányukat, nem bírták a végjátékot, és a franciák 25-22-es megérdemelt győzelmet arattak.

A győzelemhez nagyban hozzájárult Amandin Leynaud első félidei, pazar, 53 százalékos védőteljesítményével.

A meccset a Diana Florescu és Anamaria Stoia alkotta román páros vezette.