Románia-kupa: Tamás Attila mesterhármasával nyert az MSE a Gaz Metan ellen

Tamás Attila harmadik gólját ünnepli. Fotó: MSE közösségi oldala, Tóth Csaba

Nagyon korán vezetést szerzett a Gaz Metan, amikor a játékvezető az 1. percben szabálytalannak látta Tamás Róbert igyekezetét, hogy megakadályozza ellenfelét a gólszerzésben. A „régi motoros“, az 1. ligás ASA-nál erőnléti felelősként foglalkoztatott Darius Miclea hiba nélkül belőtte, így a mérkőzés gyakorlatilag 0-1-es állásról kezdődött.

Bár a kupameccseket azok között emlegetik, ahol a legjobb mielőbb kiesni, hiszen a kiscsapatok számára semmilyen finalitása nincs a sorozatnak (legfeljebb a megyei kupaserleg elhódítása, utána előbb vagy utóbb mindenki elvérzik a nagyobb kaliberű ellenfelekkel szembeni összecsapásokon), a marosvásárhelyi rangadón mindkét együttes egyértelműen jelét adta, hogy nem így gondolja, és kifejezetten a továbbjutásért csatázott – olykor a szó szoros értelmében is. Helyzetek mindkét oldalon akadtak szép számmal, gólt pedig elsőként az MSE szerzett, a felek így döntetlen állásnál vonultak szünetre.

A második félidőben hajszálra az elsőhöz hasonlóan peregtek az események, annyi különbséggel, hogy ezúttal a házigazdák vették be nagyon hamar ellenfelük kapuját, riválisuk pedig tíz perc múltán újra egyenlített. A meccs kiegyenlített, jó iramú maradt a végéig, és amikor sokan már a hosszabbításra gondoltak, egy gyors kontra végén Tamás Róbert remekül tálalt a jobb szélről a kapu előtt egyedül hagyott Tamás Attila elé, aki megszerezte csapata győztes gólját, és ezzel mesterhármast ért el.

Az eredmény: Marosvásárhelyi MSE – Marosvásárhelyi Gaz Metan 3-2. További eredmények: Nyárádremete – Marosoroszfalu 2-3, Harasztkerék – Marosludas 1-0, Küküllődombó – Mezőceked 3-0, Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi Juvenes 1-5, Cikmántor – Marosvásárhelyi Atletic 0-3.

Labdarúgó Románia-kupa, 5. forduló: Marosvásárhelyi MSE – Marosvásárhelyi Gaz Metan Tg. Mureș 3-2 (1-1)

Marosvásárhely, Sziget utcai műfüves pálya. Vezette: Papp Csaba – Ioan Orosfoian, Teodor Rațiu (mind Marosludas). Ellenőr: Szántó Lóránt (Marosvásárhely).
Gólszerzők: Tamás Attila (14., 47., 90+2.), illetve Miclea Darius (2. – büntetőből), Sambudean Călin (55.).
Sárga lap: Tamás Róbert (2.), Tamás Attila (90+3.).
MSE: Kristály Hunor – Balázs Szabolcs, Mihály Zoltán, Balázs Attila, Kádár Barna, Iernuțan Cristian, Moldován Tamás Kanyaró Péter (12. Kaffai György, 74. Hajdó Roland), Tamás Róbert, Tamás Attila, Szilágyi Arnold (59. Dudás Levente). Edző: Fehér Csaba.
Gaz Metan: Ilea Bogdan – Miclea Darius, Oroian Gelu, Corcheș Bogdan (74. Mărginean Iulian), Lung Sergiu, Mirăștean Valerian (75. Stoica Marius), Ruja David, Sambudean Călin, Murar Cristian, Muntean Cătălin, Nistor Liviu. Edző: Ovidiu Văidean.