Simán nyertek a lengyelek Romániában

A román válogatott 0-3 arányú vereséget szenvedett Lengyelországtól pénteken késő este, egy incidensekkel teletűzdelt mérkőzésen, a Nemzeti Arénában, a világbajnoki selejtező E csoportjában.

Románia az utóbbi idők leggyengébb meccsét játszotta, a lengyel csapat minden szempontból jobb volt. A gólokat Kamil Grosicki (11) és Robert Lewandowski (83, 90+1 – tizenegyesből) lőtték.

Az első félidőt minden szempontból uraló lengyel csapat a 11. percben megszerzi a vezetést, miután Kamil Grosicki a félpályáról indulva faképnél hagyja a teljes román védelmet, és 10 méterről védhetetlenül a léc alá lő.

A ‘meccs’ folyik a lelátókon is, előbb a 22. percben lett egy kisebb incidens a hazai és a vendégszurkolók között, majd a 42. percben le kellett állítani a játékot, miután a román szurkolók két petárdát bedobtak a lenyel csapat kapuja elé.

A második félidőben pályára lép Andone és Prepeliţă, a román csapat játéka valamelyest feljavul, de gól nem születik. Az 54. percben Lewandowski mellett robban egy petárda, a Bayern München csatára kezelésre szorul, a meccset két perre leállítják.

A román csapat kétszer is tizenegyest reklamál, de annyival marad, hogy Săpunaru sárgalapos figyelmeztetésben részesül.

A meccs a 83. percben eldől, amikor Lewandowski szép egyéni akciója végén egy keresztlövéssel ismét legyőzi Tătăruşanut. Ugyancsak Lewandowski az, aki ellen a 6 perces hosszabbítás alatta a 16-oson belül szabálytalankodnak a román védők, és ugyancsak ő lövi be a megítélt tizenegyest.

Románia következő mérkőzését március 27-én, hazai pályán játssza Dánia ellen, a Lengyelország elleni meccsen történtek után valószínűleg nézők nélkül.

Románia – Lengyelország 0-3 (0-1)
Góllövők: Kamil Grosicki (11), Robert Lewandowski (83, 90+1 – tizenegyesből).
Bukarest, Nemzeti Aréna: 45.531 néző
2018-as világbajnoki selejtező – E csoport

A csapatok:
Románia: 12. Ciprian Tătăruşanu – 2. Romario Benzar, 6. Vlad Chiricheş, 21. Dragoş Grigore (csapatkapitány), 3. Alin Toşca – 5. Ovidiu Hoban (18. Andrei Prepeliţă, 46), 15. Răzvan Marin – 8. Adrian Popa (9. Florin Andone, 46), 23. Nicolae Stanciu (13. Claudiu Keşerü, 82), 7. Alexandru Chipciu – 19. Bogdan Stancu.
Edző: Christoph Daum.
Nem használt cserejátékosok: 1. Costel Pantilimon, 16. Silviu Lung jr – 4. Cosmin Moţi, 10. Alexandru Maxim, 11. Andrei Ivan, 14. Iasmin Latovlevici, 17. Eric Bicfalvi, 20. Gabriel Enache, 22. Cristian Săpunaru.
Lengyelország: 22. Lukasz Fabianski – 20. Lukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michal Pazdan, 3. Artur Jedrzejczyk – 10. Grzegorz Krychowiak – 16. Jakub Blaszczykowski, 19. Piotr Zielinski (7. Lukasz Teodorczyk, 80), 8. Karol Linetty (5. Krzysztof Maczynski, 70), 11. Kamil Grosicki (17. Slawomir Peszko, 89) 9. Robert Lewandowski (csapatkapitány).
Edző: Adam Nawalka.
Nem használt cserejátékosok: 1. Wojciech Szczesny, 12. Artur Boruc, – 4. Bartosz Bereszynski, 14. Maciej Sadlok, 21. Igor Lewczuk, 6. Tomasz Jodlowiec, 13. Jacek Goralski, 23. Kamil Wilczek, 18. Pawel Wszolek.

Játékvezető: Damir Skomina; asszisztensek: Jure Praprotnik, Robert Vukan; segéd-játékvezető: Matej Jug (mind Szlovénia)
FIFA megfigyelő: Mark Blackbourne (Anglia), UEFA megfigyelő a játékvezetőknek: Rodger B. Gifford (Wales)