Siófokon kikapott az MTK

A második helyezett MTK Budapest meglepetésre 2 : 1-es vereséget szenvedett az utolsó előtti Siófok vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A bennmaradásért küzdő hazaiak az elmúlt három mérkőzésükön hét pontot gyűjtöttek, míg az MTK egymás után másodszor kapott ki. OTP Bank Liga, 24. forduló: FGSZ Siófok-MTK Budapest 2-1 (0-0) ———————————- Siófok, 200 néző, v.: Németh Á. gólszerzők: Pál Sz. (78.), Tímár (92.), illetve Tischler (62.) sárga lap: Fodor M. (24.), Takács Z. (28.), Windecker (29.), Pál Sz. (43.), illetve Poór (6.), FGSZ Siófok: ———— Kurucz – Fehér Zs., Tímár, Takács Z., Fodor M. – Pál Sz., Melczer V. (Kiss M., 67.), Windecker, Kecskés (Horváth B., 91.), Nagy T. (Máté J., a szünetben) – Dajic MTK Budapest: ————- Groppioni – Poór, Kálnoki Kis, Nagy T., Hidvégi – Zsidai, Vadnai (Csiki, 63.), Vukmir – Vass (Bese, a szünetben), Tischler (Balajti, 85.), Pölöskei A hazaiaknak hét nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésük, ez meglátszott az enervált játékukon. Az első félidőben az MTK ugyan 11-est hibázott, de a folytatásban mégis előnybe került Tímár hatalmas védelmi hibáját követően – fel akart szabadítani, de nem találta el a labdát – a büntetőt mellé rúgó Tischler révén. A Siófok azonban előbb egyenlített, majd a hosszabbításban Tímár jóvátette hibáját, s egy szöglet után megszerezte a győztes találatot. MTI