Sokk Franciaországban: ASA-siker Saint-Étienne-ben!

A Marosvásárhelyi ASA 2-1-re nyert csütörtök este a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőfordulójának visszavágójában a Saint-Étienne ellen, a francia csapat otthonában. Összesítésben azonban a rivális 4-2-vel jobbnak bizonyult. A marosvásárhelyiek közel álltak a meglepetéshez, a harmadik gólt is megszerezhették volna, amivel kiharcolták volna a hosszabbítást, azonban ez végül nem jött össze, Ivan Gonzalez öngólja pedig végérvényesen eldöntötte a továbbjutó kilétét.

Kvalifikált viszont az Astra Giurgiu, amely az idegenbeli 2-2 után hazai pályán 2-1-re diadalmaskodott az angol West Ham United ellen. A Debrecen labdarúgócsapata ugyanakkor búcsúzott az Európa Ligától, mivel a múlt heti hazai vereség után a csütörtöki visszavágón is kikapott a Rosenborgtól, az eredmény 3-1 a norvég csapat javára, jelentette az MTI. A DVSC a 48. perctől emberhátrányban játszott Máté Péter kiállítása miatt. mediatica