Aktuális

Új magyar iskolát hoznak létre Marosvásárhelyen

Megszavazta keddi ülésén a marosvásárhelyi városi tanács a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium megalapítását, amit hosszas politikai egyeztetés előzött meg. Peti András, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) színeit képviselő alpolgármester a Transindex hírportálnak elmondta, az önkormányzat kétharmados többséggel fogadta el a határozatot, amelyet a helyi román pártok sokáig elleneztek. Az RMDSZ-nek a Demokrata

Eltörölték a víkendtelepi esti strandbelépőt

Nem kell belépti díjat fizetniük azoknak, akik 19 óra után látogatnak ki a marosvásárhelyi víkendtelepre. A helyi tanács keddi ülésén úgy döntött, visszavonja azt a határozatát, amelyben előírták, hogy az esti és éjszakai órákban 2 lejes jeggyel lehessen belépni a strand területére, miután az ottani vendéglátósok forgalmuk jelentős megcsappanása miatt panaszkodtak. A képviselőtestület már augusztus


Nincs már újra székely zászló, sem piros-fehér-zöld tartórúd a kézdivásárhelyi Gábor Áron téren – rendőrök felügyelete mellett leszereltették

Bokor Tibor polgármester utasítására tegnap 11 óra körül a kézdivásárhelyi városháza munkatársai két helyi rendőr felügyelete alatt pár perc alatt leszerelték a Gábor Áron szobor-mellett a vármegyések által pénteken másodízben felhúzott nagyméretű székely zászlót tartójával együtt, a múlt hétfőn eltávolított két székely zászló egyik ottfelejtett rúdját is magukkal vitték. Éppen viszik… Fotó: HVIM@Facebook Az újabb

Huszonhat tömbházra mondták ki az igent: kezdődhet a hőszigetelés Marosvásárhelyen

Összesen 26 panelházat hőszigeteltet idén Marosvásárhelyen a polgármesteri hivatal, az EU Regio befektetési programja részeként. A rehabilitációra kijelölt lakótömbök a Tudor, a Kövesdomb, a November 7 negyedekben, valamint a Budai Nagy Antal és a Szabadság utcában találhatóak. A munkálat összköltségvetése 18,5 millió lej, ennek 56 százaléka vissza nem térítendő támogatás, a fennmaradó részt a helyi


Kiöntött a Nyikó és a Sásvári patak – áradások Farkaslakán, Bogárfalván, Szentléleken, Kebeleszentiványon

A szombat késő délutáni vihar és záporeső a Hargita és Maros megyei katasztrófavédelemnek is adott munkát, akiknek előbb Farkaslakán, Bogárfalván és Szentléleken kellett a több mint 450 házat érintő árvíz után mintegy 250 ház pincéjéből kimerniük a vizet, majd Maros megyében is akadt dolguk. Este ugyanis Kebeleszentiványon kiöntött a Sásvári-patak. Emellett Koronka és Ákosfalva között,

MOGYE: Nem vettek fel magyar hallgatót a fizetéses helyekre

Egyetlen magyar nemzetiségű felvételizőt sem vettek fel a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem általános orvosi és fogorvosi karának fizetéses helyeire. Míg az államilag támogatott helyekre külön vizsgáztak a magyar jelentkezők, a tandíjköteles helyekre közös felvételit tartottak. A hír csalódást okozott a felvételizőknek, azok családtagjainak, barátainak – idézte dr. Ábrám Zoltán egyetemi tanár nyilatkozatát az Új


Kézdivásárhelyen újra felvonták a székely zászlókat. „Multumim, domnule prefect“

Kézdivásárhelyen újra felvonták a székely zászlókat. A szombat esti rendezvényre azt követően került sor, hogy egy nappal korábban Kovászna megye prefektusa bíróságon megtámadta a rendezvényre kibocsátott városházi engedélyt, és ezzel felfüggesztette az engedély hatályát. Szombaton azonban Kézdivásárhely polgármestere újabb engedélyt bocsátott ki a rendezvény megtartására. A zászlófelvonáson jelen volt Semjén Zsolt magyar miniszterelnök-helyettes, aki románul